«Latvijas pastu» soda par paaugstinātiem tarifiem sūtījumiem uz ASV

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) lēmusi AS “Latvijas pasts” uzlikt naudas sodu 9 300 eiro apmērā par paaugstinātu tarifu piemērošanu pārrobežu pasta sūtījumiem, kas neatbilst SPRK apstiprinātiem universālā pasta (UP) pakalpojumu tarifiem, informēja SPRK.

No šā gada 30. marta līdz 17. aprīlim AS “Latvijas pasts” piemērojusi lietotājiem paaugstinātus tarifus pārrobežu pasta sūtījumu piegādei uz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV).

SPRK norāda, ka lietotājiem, kuri no 30. marta līdz 17. aprīlim ir veikuši pārrobežu pasta sūtījumus par paaugstinātu maksu, ir tiesības atgūt pārmaksāto summu. Tāpēc aicina lietotājus individuāli vērsties AS “Latvijas pasts” ar lūgumu atlīdzināt radītos zaudējumus.

SPRK ieskatā neatkarīgi no ārkārtējās situācijas apstākļiem un ierobežojumiem AS „Latvijas Pasts” rīcība bijusi neatbilstoša Pasta likuma regulējumam. Jaunu tarifu piemērošana ir iespējama, vienīgi iesniedzot SPRK apstiprināšanai universālā pasta pakalpojumu tarifu projektu, kas no AS “Latvijas pasts” puses netika veikts.

“Universālais pasta pakalpojums ir sabiedrībai ļoti nozīmīgs pakalpojums, jo nodrošina iespēju nosūtīt un saņemt pasta sūtījumus visā Latvijā par iepriekš zināmiem tarifiem. Pārkāpums šajā gadījumā uzskatāms par būtisku, jo aizskar plašas sabiedrības intereses,” paziņojumā medijiem norāda SPRK padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Laikā, kad ārkārtējās situācijas apstākļos aviokompāniju pārvadājumi ir atcelti, sūtījumu nodrošināšanai uz tādām valstīm kā ASV tiek meklēti alternatīvi piegādes ceļi, kas būtiski sadārdzinājis ar universālā pasta pakalpojumu sniegšanu saistītās izmaksas.

Tomēr radušās problēmas saistībā ar izmaksu pieaugumu bija iespējams risināt arī citos veidos atbilstoši normatīvajam regulējumam, uzskata SPRK.

Nosakot soda apmēru, SPRK vērtēja gan administratīvā pārkāpuma raksturu, gan atbildību pastiprinošos, gan mīkstinošos apstākļus. Pēc SPRK 2. aprīlī izteiktā pieprasījuma AS “Latvijas pasts” nekavējoties nav pārtraukusi neatbilstošo tarifu piemērošanu, turpinot piemērot papildu maksu pārrobežu pasta sūtījumu piegādei līdz 17. aprīlim.

Par vainu mīkstinošus apstākli SPRK atzina AS “Latvijas Pasts” darbības, kas vērstas uz pārkāpuma seku novēršanu – pārtraucot piemērot papildu maksu pēc 17. aprīļa un labprātīgi atlīdzinot lietotājiem radītos zaudējumus. Pēc SPRK rīcībā esošās informācijas papildu maksa pēc 17. aprīļa ir atcelta.

Lēmums par naudas soda uzlikšanu stājas spēkā 10 darba dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas, ja tas netiek pārsūdzēts tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt