Ziemeļīrijā atrod lielu sprāgstvielu slēptuvi

Policija Apvienotās Karalistes daļā Ziemeļīrijā atradusi slēptuvi ar sprāgstvielām un citām izejvielām spridzekļu pagatavošanai. Tas pastiprina bažas par iespējamiem terora aktiem, sagaidot Īrijas neatkarības piekritēju sacelšanās 100.gadadienu.

Sprāgstvielas bija apraktas plastmasas mucās kādā dabas parkā aptuveni 50 kilometrus no Ziemeļīrijas galvaspilsētas Belfāstas. Lai arī rajonā dzīvo galvenokārt unionisti, kas iestājas par Ziemeļīrijas saiknes saglabāšanu ar Lielbritāniju, policija atradumu pagaidām nesaista ar kādu konkrētu politisku grupējumu.

Tomēr bažas par iespējamiem terora draudiem palielina vairāki pagājušā nedēļā notikuši incidenti. Sestdien, 5.martā, Belfāstas rietumdaļā atrasti un neitralizēti divi spridzekļi. Savukārt piektdien šajā pilsētā ievainots cietuma apsargs brīdī, kad eksplodēja zem viņa auto piestiprināts spridzeklis.

Īru nacionālisti sacelšanās gadadienu svinēs šā gada 27.martā. Šajā datumā pirms 100 gadiem sākās bruņota cīņa, kas beidzās ar neatkarīgas Īrijas valsts nodibināšanu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti