Taizemē no alas izglābtos zēnus drīz izrakstīs no slimnīcas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

No applūdušās Taizemes alas izglābtos zēnus nākamceturtdien izrakstīs no slimnīcas un viņi varēs doties mājās, atsaucoties uz Taizemes veselības ministra paziņojumu, vēsta “Sky News”.  

Ārsti līdz šim noteica bērniem vienkāršu diētu, lai gan viņi saņēma arī maizi ar šokolādi pēc īpaša pieprasījuma.  

Gan bērnus, gan viņu ģimenes ārsti vēl konsultēs, jo zēniem arī pēc izrakstīšanas no slimnīcas būs nepieciešama īpaša uzmanība.

Izglābto veselības stāvoklis tiek vērtēts kā labs.  

Amatpersonas aicinājušas izglābto ģimenes pagaidām izvairīties no interviju sniegšanas, jo tas var izraisīt posttraumatiskā stresa traucējumus. Psihologi brīdinājuši, ka piedzīvotajam alā var būt ilgtermiņa sekas, tādēļ zēniem piedāvāta speciālistu palīdzība.

KONTEKSTS:

Glābēji un nirēji no applūdušās alas Taizemes ziemeļos izglāba visus 12 zēnus un viņu futbola treneri. Visi ir nogādāti slimnīcā, kur viņiem būs jāpaliek mediķu aprūpē karantīnas režīmā, lai pārliecinātos, ka alā nav iegūtas kādas infekcijas. Mediķi paziņojuši, ka zēnu veselības stāvoklis ir salīdzinoši labs, tomēr viņu imūnsistēma ir novājināta. Sliktākā stāvoklī ir futbola treneris, kurš regulāri atteicies no ēdiena, atdodot to bērniem.

12 zēni vecumā no 11 līdz 16 gadiem un viņu 25 gadus vecais futbola treneris alu sistēmā kalnos pie Taizemes un Mjanmas robežas bija iesprostoti kopš 23.jūnija. Viņi devās izpētīt alu sistēmu, taču pēkšņas lietusgāzes to applūdināja, nobloķējot izeju.

Pēc vairāk nekā nedēļu ilgiem meklējumiem nirējiem viņus izdevās atrast. Aptuveni četrus kilometrus no ieejas alu sistēmā viņi no ūdens raduši patvērumu uz liela akmens. Taizemiešu un ārzemju ūdenslīdēji piegādājuši iesprostotajiem ūdeni, pārtiku, skābekli un snieguši medicīnisko palīdzību, taču arvien bija bažas par skābekļa līmeni alā.

Profesionāliem nirējiem, lai nokļūtu līdz šai vietai, bija nepieciešamas piecas līdz sešas stundas un tikpat atpakaļ. Šajā ceļā daudzviet applūdušās ejas ir ļoti šauras un dubļainas. Viens no operācijā iesaistītajiem nirējiem gājis bojā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti