Visi Taizemē aizturētie rokgrupas «Bi-2» dalībnieki nogādāti Izraēlā

Visi disidentu rokgrupas "Bi-2" dalībnieki, kuri pagājušajā nedēļā tika aizturēti Taizemē, nogādāti Izraēlā, Krievijas neatkarīgajam medijam "Meduza" pavēstījis grupas advokāts.

Uz Izraēlu no aizturēšanas centra Bangkokā nogādāti visi seši grupas dalībnieki, tostarp dalībnieks, kuram ir Austrālijas pilsonība.

Grupa Taizemē bija ieradusies, lai koncertētu Puketas salā, ko iecienījuši Krievijas atpūtnieki. Taizemes koncertu organizatori "VPI Event" skaidroja, ka visas nepieciešamās atļaujas grupas koncertēšanai bija saņemtas, bet mūziķiem kļūdas dēļ tika izsniegtas tūristu vīzas. Grupas dalībnieki, kuri iepriekš kritizējuši Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par viņa uzsākto karu Ukrainā, tika aizturēti par uzstāšanos bez atbilstošām darba atļaujām un ievietoti Bangkokas migrācijas cietumā.

Pēc advokāta teiktā, Izraēlas un Austrālijas konsuli 31. janvārī Bangkokā tikās ar Taizemes Ārlietu ministriju. Taizemes diplomātiem bija paredzēts tikties arī ar Krievijas konsulu, tiesa, atsevišķi no Izraēlas un Austrālijas kolēģiem, stāstīja advokāts.

Tikšanās starp Izraēlas, Austrālijas un Taizemes diplomātiem ilgusi vairākas stundas, un grupas pārstāvji tajā nepiedalījās.

"Galu galā paziņots, ka mūziķi var atstāt Taizemi un lidot uz Telavivu, ko viņi visi arī gribēja," sacīja advokāts.

Zināms, ka grupas līderis Jegors Bortņiks jeb Ļova, kuram ir Izraēlas pilsonība, Izraēlā nogādāts jau 30. janvārī. Grupas advokāts sacīja, ka Krievija bija pieprasījusi, lai trīs mūziķi, kuriem ir tikai Krievijas pilsonība, tiktu deportēti atpakaļ uz Krieviju.

Baltkrievijā dzimušo mūziķu grupas "Bi-2" sastāvā ir vairāki dalībnieki ar dubultpilsonību, tostarp izraēlieši un austrālieši. Vairāki viņu koncerti 2022. gadā tika atcelti pēc tam, kad viņi atteicās spēlēt vietā, kur bija izvietoti karošanu Ukrainā atbalstoši plakāti, un drīz pēc tam mūziķi arī pameta Krieviju.

Viens no grupas dibinātājiem ir atklāti nosodījis Putina valdību, sakot, ka tā viņam rada "tikai riebumu", un apsūdzēja ilggadējo līderi tajā, ka viņš ir "iznīcinājis" Krieviju.

Cilvēktiesību organizācija "Human Rights Watch" (HRW) iepriekš paziņoja, ka gadījumā, ja mūziķiem būtu jāatgriežas Krievijā, viņus tur sagaidītu "vajāšana", norādot uz Kremļa Ārlietu ministrijas komentāriem, kuros grupa apsūdzēta "terorisma sponsorēšanā".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti