Taizemē no alas izglābtie zēni izrakstīti no slimnīcas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Taizemē no alas izglābtie 12 zēni pirmo reizi kopš notikušā runājuši publiski un par brīnumu nosaukuši brīdi, kad pie viņiem ieradušies glābēji.

Vienīgais grupā angliski runājošais 14 gadus vecais Aduls Samons atceras, ka vien spējis britu nirējam, kurš pirmais ieradies pie iesprostotās grupas, pateikt angliski „Labdien!”.

“Es vēlos kļūt par profesionālu futbola spēlētāju. Un tagad es vēlos būt arī par Jūras spēku ūdenslīdēju. Tāpēc ka es vēlos palīdzēt cilvēkiem,” paziņoja viens no izglābtajiem zēniem Sompons Džaivons.

Preses konferencē zēni pateicās saviem glābējiem un atvainojās vecākiem, kā arī pieminēja glābšanas laikā bojāgājušo Taizemes spēku ūdenslīdēju. Kopumā zēni izskatījās veseli un priecīgi, tomēr preses konferencē viņiem līdzās atradās mediķis.

Savukārt varas iestādes iepriekš pārbaudīja žurnālistu jautājumus, lai netraumētu bērnu psihi.

Zēni un viņu futbola treneris, lietum appludinot ieeju alā, bija iesprostoti divas nedēļas. Visi ir izrakstīti no slimnīcas un devušies mājās.

KONTEKSTS:

Glābēji un nirēji no applūdušās alas Taizemes ziemeļos izglāba visus 12 zēnus un viņu futbola treneri. Visi tika nogādāti slimnīcā, kur viņiem bija jāpaliek mediķu aprūpē karantīnas režīmā, lai pārliecinātos, ka alā nav iegūtas kādas infekcijas. Mediķi paziņoja, ka zēnu veselības stāvoklis ir salīdzinoši labs, tomēr viņu imūnsistēma ir novājināta. Sliktākā stāvoklī bijis futbola treneris, kurš regulāri atteicies no ēdiena, atdodot to bērniem.

12 zēni vecumā no 11 līdz 16 gadiem un viņu 25 gadus vecais futbola treneris alu sistēmā kalnos pie Taizemes un Mjanmas robežas bija iesprostoti kopš 23.jūnija. Viņi devās izpētīt alu sistēmu, taču pēkšņas lietusgāzes to applūdināja, nobloķējot izeju.

Pēc vairāk nekā nedēļu ilgiem meklējumiem nirējiem viņus izdevās atrast. Aptuveni četrus kilometrus no ieejas alu sistēmā viņi no ūdens bija raduši patvērumu uz liela akmens. Taizemiešu un ārzemju ūdenslīdēji piegādāja iesprostotajiem ūdeni, pārtiku, skābekli un sniedza medicīnisko palīdzību, taču arvien bija bažas par skābekļa līmeni alā.

Profesionāliem nirējiem, lai nokļūtu līdz šai vietai, bija nepieciešamas piecas līdz sešas stundas un tikpat atpakaļ. Šajā ceļā daudzviet applūdušās ejas ir ļoti šauras un dubļainas. Viens no operācijā iesaistītajiem nirējiem gājis bojā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti