Somija daļēji atjauno robežkontroli ar Zviedriju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Augot vietējo iedzīvotāju neapmierinātībai ar nekontrolējamo ieceļotāju plūsmu, Somija sestdien sākusi pārbaudīt bēgļus, kuri ierodas no Zviedrijas caur robežpunktu Tornio pilsētā, ziņo aģentūra “Reuters”. 

Somijas Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka no sestdienas cilvēkus, kuri vēlas šķērsot robežu Tornio punktā, pārbaudīs policija.  

Ministrija uzsvēra, ka bēgļi vairs nevar brīvi ceļot no Tornio uz jebkuru vietu Somijā, nereģistrējoties kā patvēruma meklētāji.

“Situācija nekontrolējama. Cilvēki turpina savu ceļu no tās vietas uz jebkuru policijas iecirkni Somijā,”  laikrakstam “Sanomat Daily” paudis Iekšlietu ministrijas pārstāvis Paivi Nergs. 

 Skaidrojums: Ar ko atšķiras bēglis, patvēruma meklētājs un nelegālais imigrants

Patvēruma meklētājs - cilvēks, kurš ierodas kādā valstī un lūdz patvērumu.

Bēglis - cilvēks, par kuru atbildīgās iestādes atzinušas, ka viņš izcelsmes valstī pakļauts vajāšanas briesmām rases, reliģijas, tautības, sociālās grupas dēļ.

Alternatīvais statuss - cilvēks, kurš nevar saņemt bēgļa statusu, tomēr viņam nepieciešama aizsardzība. Statusu piešķir īslaicīgi.

Nelegālais imigrants - cilvēks, kurš pretlikumīgi šķērso valsts robežu vai nelikumīgi uzturas valstī bez nolūka lūgt patvērumu.

***
Vārdu “bēglis” ziņu portāls Lsm.lv lieto ne šauri juridiskā, bet plašākā nozīmē, apzīmējot cilvēkus, kas pēdējo gadu laikā dažādu iemeslu dēļ atstājuši savas mājas un ieradušies vai aizvien ir ceļā uz Eiropu, kur vēlas apmesties uz dzīvi.  

 Savukārt Somijas sabiedriskais medijs YLE vēsta, ka aptuveni 100 Somijas iedzīvotāji sapulcējušies pie Tornio robežpunkta, pieprasot slēgt robežu.  

Piektdien Somijas valdība atzina, ka šogad jau vairāk nekā 11 000 bēgļu, lielākoties no Irākas, ieradušies Somijā, pērn visa gada laikā tie bijuši 3600 cilvēki.  

Pagājušajā nedēļā Somija piekrita uzņemt  2% no 120 000 bēgļu, kuru izmitināšanu ES dalībvalstīs rosināja Eiropas Komisija, taču valsts iebilst pret obligātajām bēgļu uzņemšanas kvotām.  

Valdība arī plāno samazināt pabalstus patvēruma meklētājiem, kas šobrīd sasniedz 316 eiro mēnesī vienam pieaugušajam. Tā arī plāno palielināt kapitāla pieauguma nodokli un ienākuma nodokli lielajām algām, lai spētu segt pieaugošās imigrācijas izmaksas.   

Jau ziņots, ka bēgļu pieplūdums no kara un citu problēmu pārņemtajām Tuvo Austrumu valstīm turpina radīt dažādas problēmas un nesaskaņas Eiropā - Francija var atjaunot robežkontroli, pirmkārt uz robežas ar Itāliju. Tikmēr Rumānijas Ārlietu ministrija izsaukusi uz pārrunām Ungārijas vēstnieku, lai paustu bažas par  lēmumu būvēt žogu gar abu valstu robežu.

Pēdējos mēnešos Eiropu ir pārsteigusi bēgļu krīze, kuru uzskata par lielāko kopš Otrā pasaules kara beigām, - aizvien vairāk cilvēku no karu pārņemtajām Tuvo Austrumu valstīm cenšas iekļūt Eiropā. Vācija vien rēķinās, ka tā šogad saņems miljonu patvēruma meklētāju pieteikumu.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers rosināja Eiropas Savienības valstīm papildus uzņemt 120 000 bēgļus, kuri jāsadala pa visām ES valstīm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti