Sarkanais Krusts brīdina par plašu humāno krīzi Ukrainā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja pirmdien brīdināja par plaša mēroga humāno krīzi kara pārņemtajā Ukrainā, ja steidzami netiks nodrošināta palīdzības piegāde karadarbības vissmagāk skarto pilsētu iedzīvotājiem.

Apvienoto Nāciju Organizācija vēsta, ka Ukrainā karš ir izraisījis visstraujāk augošo bēgļu krīzi Eiropā kopš Otrā pasaules kara.

Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas prezidents Frančesko Roka paziņoja, ka karadarbības rezultātā miljoniem Ukrainas civiliedzīvotāju ir palikuši bez ūdens, elektrības, siltuma un izbraucamiem ceļiem, bet kara vissmagāk cietušajās pilsētās trūkst pārtikas, medikamentu un tīra  dzeramā ūdens.

Roka norādīja, ka pašreiz ir svarīgi aizsargāt palīdzības darbiniekus, kuri riskē ar savu dzīvību, lai nodrošinātu simtiem tūkstošiem ukraiņu ar pirmās nepieciešamības lietām. Esot saņemti daudzi ziņojumi par uzbrukumiem palīdzības darbiniekiem.

ANO ziņo, ka kopš Krievijas iebrukuma 24. februārī Ukrainu ir pametuši 1,7 miljoni Ukrainas iedzīvotāju.

KONTEKSTS:

24. februārī Krievija pēc tās prezidenta Vladimira Putina paziņojuma par "militāro specoperāciju" sāka iebrukumu Ukrainā, kur sākotnēji triecienus raidīja uz militārās infrastruktūras objektiem, bet vēlāk, kad Ukrainas spēku pretošanās izrādījās negaidīti sīva, sāka arvien nežēlīgāk bombardēt Ukrainas pilsētas. Līdz ar to bojā iet arī civiliedzīvotāji. Tāpat tiek ziņots par lūgumiem veidot humānos koridorus, jo vairākās pilsētās cilvēki nevar saņemt pat visnepieciešamākās preces.

Krievijas uzbrukums Ukrainai izraisījis vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas.

Ukrainu jau pametuši vairāk nekā 1,7 miljoni bēgļu. Kopumā, pēc ekspertu aplēsēm, krīze Ukrainā varētu atstāt bez pajumtes 12 miljonus cilvēku. Latvija gatavojas uzņemt 10 000 iespējamo Ukrainas bēgļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti