Rinkēvičs: «Grestes lieta» prasīs daudz pacietības un diplomātisko pūliņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Nosodījumu Ēģiptes tiesas spriedumam pirmdien pauda arī Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietās Ketrīna Eštone, kuru Latvijas, Nīderlandes un Lielbritānijas ārlietu ministri aicinājuši arī turpmāk aktīvi strādāt ar Ēģiptes valdību un prezidentu, lai panāktu žurnālistu atbrīvošanu. Taču tas prasīs daudz pacietības un diplomātisko pūliņu, Latvijas Radio atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

„Mēs saprotam, ka tas nav viegls process, un tas prasīs un jau ir prasījis nopietnus diplomātiskos pūliņus. Es tuvākajās minūtēs sazināšanos ar Grestes ģimenes locekļiem, un mēs pārrunāsim, ko mēs vēl varam darīt. Man būs arī saruna ar Austrālijas ārlietu ministru. Mēs šo situāciju redzam kā kopīgus pūliņus – Latvija, Austrālija, ES.

Mēs aicināsim mūsu sabiedrotos izdarīt kopīgu spiedienu uz Ēģiptes valdību, lai šos cilvēkus atbrīvotu (..) Pieredze rāda, ka šādi procesi nenotiek vienas dienas laikā (..),” saka Rinkēvičs, uzsverot, ka pirmdienas spriedums, kurā Ēģiptes tiesa Grestem par it kā Musulmaņu brālības atbalstīšanu piesprieda septiņu gadu cietumsodu, ir uzbrukums vārda brīvībai.

Jau ziņots, ka Ēģiptes tiesa pirmdien piesprieda cietumsodus Kataras telekompānijas "Al Jazeera" žurnālistiem, kuri bija apsūdzēti aizliegtās islāmistu kustības "Musulmaņu brālība" atbalstīšanā.

Tāpat kā telekanāla "Al Jazeera English" korespondentam Grestem, arī "Al Jazeera English" Kairas biroja vadītājam Ēģiptes un Kanādas dubultpilsonim Mohamedam Fadelam Fahmi piespriests septiņu gadu cietumsods, bet producentam Baheram Mohamedam - divi cietumsodi ar septiņu un trīs gadu termiņiem, kopā desmit gadi. Trīs gadu cietumsods Mohamedam piespriests par neatļautu munīcijas glabāšanu, lai gan, pēc "Al Jazeera" sniegtās informācijas, šī apsūdzība viņam izvirzīta, jo pie viņa atrasta patronas čaulīte, kuru viņš paņēmis protestu vietā kā suvenīru.

Greste, Fahmi un Mohameds, kuri tika aizturēti decembrī Kairā, savu vainu tiesā neatzina. Viņi uzsvēra, ka godprātīgi darījuši žurnālista darbu un noraidīja apsūdzības, ka safabricējuši materiālus ar nolūku graut Ēģiptes nacionālo drošību un radīt iespaidu, ka valsts ir uz pilsoņu kara sliekšņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti