Rietumvalstu eksperti: Trieciens Krimas tiltam var pamatīgi ietekmēt Krievijas sākto karu Ukrainā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sestdien notikušais sprādziens uz Kerčas tilta, kas savieno Krimas pussalu ar Krievijas teritoriju, var pamatīgi ietekmēt Krievijas uzsāktā kara Ukrainā turpmāko gaitu. Tā uzskata rietumvalstu eksperti.

Rietumvalstu eksperti: Trieciens Krimas tiltam var pamatīgi ietekmēt Krievijas sākto karu Ukrainā
00:00 / 03:22
Lejuplādēt

Sestdien notikušā sprādziena dēļ automašīnas var pārvietoties tikai pa vienu tilta pusi. Sestdienas vakarā atjaunoja satiksmi arī pa dzelzceļa tiltu, lai gan arī tas uzbrukumā nopietni cieta. 

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir uzdevis Federālajam drošības dienestam apsargāt tiltu.

Kremlis uzdevis nekavējoši sākt sapostīto daļu atjaunošanu, kā arī tiek inspicēts zemūdens esošo konstrukciju stāvoklis.

ASV izdevums "The New York Times" raksta, ka kāda augsti stāvoša Ukrainas amatpersona ir apstiprinājusi, ka sprādzienu uz Krimas tilta sarīkoja Ukrainas specdienesti. Kijiva oficiāli nav apstiprinājusi savu saistību ar notikušo.

Lielbritānijas militāro izlūkdienestu analītiķi norādījuši, ka nav pilnīga skaidrība par to, cik nopietni ir bojāta Krimas tilta dzelzceļa līnija, taču jebkādi būtiski traucējumi tās veiktspējai, visticamāk, ietekmēs Krievijas jau tā ierobežotās iespējas apgādāt savu karaspēku Ukrainas dienvidos.

Šādam vērtējumam piekritis arī bijušais ASV vēstnieks Ukrainā Viljams Teilors. "Tas ir ceļš, pa kuru Krievija piegādāja munīciju, karavīrus un ekipējumu saviem uzbrukumiem Ukrainas spēkiem Hersonas apgabalā.

Notikušajam pilnīgi noteikti būs graujoša ietekme uz šīm piegādēm. Krievu karavīri Hersonas apkaimē jau līdz šim bija ļoti lielās nepatikšanās, bet apgādes traucējumi padarīs viņus vēl neaizsargātākus.

Vai ukraiņi varētu mēģināt atgūt Krimu? Viņi varētu, tas būtu ļoti sarežģīti, bet tagad viņi ir parādījuši, ka Krievijas spēki Krimā ir nevarīgi," Teilors sacīja intervijā "Channel 4 News".

Arī ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" eksperti prāto, ka Krimas tiltam nodarītie bojājumi vismaz kādu laiku nopietni traucēs Krievijas karaspēka apgādi caur Krimu. Viņi arī raksta, ka Kremlis atbildību par Krimas tilta spridzināšanu novels uz Krievijas Aizsardzības ministriju, lai novērstu, ka kritiku par to saņem prezidents Putins.

Aizvadītās nakts triecieni pa Zaporižjas civilo infrastruktūru, kur nogalināti un ievainoti vairāki cilvēki, varētu būt Krievijas atbilde uz sestdien notikušo sprādzienu uz Krimas tilta, kurā Maskava vaino Ukrainu.

Par to, kas varēja būt sarīkojis sprādzienu arvien ir  minējumi. Krievija vaino Ukrainu, savukārt, Ukrainas puse norādījusi, ka nav izslēgta sabotāža pašu Krievijas dienestu starpā.

KONTEKSTS: 

Uz tilta, kas pār Kerčas šaurumu savieno Ukrainai piederošo Krimas pussalu un Krievijas teritoriju, sestdienas rītā notika spēcīgs sprādziens, kas nodarīja nopietnus bojājumus stratēģiski svarīgajam infrastruktūras objektam.

Krievijas varasiestādes sākušas notikušā izmeklēšanu, bet Ukrainas amatpersonas paudušas gandarījumu par incidentu. Maskava notikušajā vaino Ukrainu.

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti