Rīta Panorāma

Dānijā oglekļa dioksīdu noglabās pazemē

Rīta Panorāma

Dziedātājs un dziesmu autors Niklāss apdzied laumiņas

Intervija ar Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieri, pulkvedi Kasparu Pudānu

Pulkvedis Pudāns: Frontē Ukrainā vērojama abu pušu skriešanās ar laiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Pašlaik frontē Krievijas karā pret Ukrainu ir vērojama abu pušu skriešanās ar laiku, Krievijas spēkiem mēģinot pārraut ukraiņu aizsardzības fronti pirms Rietumu ieroču nonākšanas kaujas laukā, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" komentēja Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris, pulkvedis Kaspars Pudāns.

Pudāns norādīja uz pēdējās nedēļās novēroto intensīvāku un agresīvāku Krievijas spēku rīcību Ukrainas austrumos. Iespējams, cilvēku skaita ziņā Krievija sasniegusi lielāku apjomu nekā pirms gada, kas varētu būt saistīts ar mobilizāciju. Tiesa, šie karavīri nav tik labi sagatavoti kā tie, kas bija kara sākumā.

Turklāt Krievijas armijā, iespējams, trūkst pieredzējušu un motivētu līderu, kā arī tehnikas un ieroču apkalpju un operatoru ar pieredzi.

"Abas puses ļoti labi saprot, ka šis ir tas mirklis, kad Krievijas pusei jāpārrauj fronte, līdz Rietumu bruņojums ir integrēts Ukrainas pusē. Savukārt Ukrainas pusei jāspēj maksimāli noturēt pašreizējās līnijas un maksimāli jāizmanto bruņojums, kas ir viņu rīcībā, lai varētu satriekt Krievijas puses koncentrēšanos un izjaukt mērķus un plānus par pretuzbrukumu," sacīja Pudāns.

Skaidrojot Ukrainas spēju iekļaut Rietumu bruņojumu savos spēkos, viņš norādīja, ka dažādām sistēmām ir atšķirīgs laiks. Lielākais izaicinājums būs ar bruņutehniku un tankiem, un sarežģītāks jautājums būs loģistika un nodrošinājums, nevis apkalpes apmācība.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas armijas vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti