Polijas ministrs: Vērojama bezprecedentu Krievijas gaisa spēku aktivitāte virs Baltijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Pēdējo dienu laikā vērojama bezprecedenta Krievijas gaisa spēku aktivitāte virs Baltijas jūras reģiona. Tā neilgi pirms vizītes Latvijā paziņoja Polijas aizsardzības ministrs Tomašs Semoņaks, ziņo raidsabiedrība BBC.

Krievijas gaisa spēku aktivitāte lielākoties notiek virs starptautiskajiem ūdeņiem un Zviedrijas tuvumā, norādīja ministrs. Uz to reaģēt var vai nu mierīgi, vai provokatīvi. Un atbildot ar savu spēku parādīšanu, šāda veida saasinājums kaitēs starptautiskajām attiecībām Baltijas reģionā, norādīja Semoņaks.

Ministrs nevēlējās vērtēt šādas Krievijas aktivitātes iemeslus: „To var interpretēt dažādi. Zināms, ka paši krievi saka, ka viņu aktivitāte ir reakcija uz NATO darbībām.”

Semoņaks ir pārliecināts, ka Polijai nav nekādu draudu no Krievijas, jo tās darbības neizskatās pēc gatavošanās uzbrukumam, bet gan nemitīga testēšana. Tajā pašā laikā šāda veida darbības grauj attiecības un uzticēšanos.

Jau ziņots, ka otrdien Krievijas militārā lidmašīna neatļauti ielidoja Igaunijas gaisa telpā. Tāpat šonedēļ virs Baltijas jūras pie Latvijas robežām arī bija Krievijas armijas lidmašīnas.

Lai gan Krievijas lidmašīnas reģionā fiksētas regulāri, pirmdien novērotā  stratēģisko un tālās darbības bumbvedēju lidmašīnu grupa liecina par nopietnu Krievijas aktivitātes līmeni. Līdzīgas aktivitātes novērotas 31.oktobrī.  

Pēdējo mēnešu laikā Krievijas militārās aktivitātes pastiprinājušās, tās var būt destabilizējošas un bīstamas, ja netiek ievērotas starptautiskas normas. NATO turpina novērot situāciju un saskaņā ar Velsas samita lēmumiem turpina strādāt, lai pielāgotu alianses struktūru un kapacitāti, lai garantētu alianses gatavību jebkuriem potenciālajiem draudiem, norāda NATO pārstāve.

Spriedze starp rietumvalstīm un Krieviju pieauga kopš šī gada marta, kad Krievija anektēja Ukrainas pussalu Krimu un vēlāk atbalstīja prokrieviskos separātistus Ukrainas austrumos. Lai apturētu Krievijas agresiju Ukrainā, ASV, ES un citas valstis ieviesa ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, uz kurām Maskava atbildēja ar rietumvalstu pārtikas embargo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti