Pasaules Banka: Zemestrīces nodarītie zaudējumi Turcijai – vairāk nekā 34 miljardi dolāru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Postošā 6. februāra zemestrīce un pēcgrūdieni, kas skāra Turcijas dienvidus, valstī nodarījuši postījumus vairāk nekā 34 miljardu dolāru vērtībā, pirmdien paziņoja Pasaules Banka.

Summa ir līdzvērtīga 4% no Turcijas iekšzemes kopprodukta 2021. gadā, norādīja Vašingtonā bāzētā institūcija, piebilstot, ka aplēsēs nav ņemtas vērā rekonstrukcijas izmaksas, kuras "potenciāli varētu būt divas reizes lielākas".  

Aplēsēs arī nav ņemti vērā zemestrīces nodarītie postījumi Sīrijas ziemeļos.

Pasaules Banka: Zemestrīces nodarītie zaudējumi Turcijai - vairāk nekā 34 miljardi dolāru
00:00 / 00:48
Lejuplādēt

Pasaules Banka arī brīdinājusi, ka jauni pēcgrūdieni, visticamāk, palielinās kopējo katastrofas nodarīto postījumu apjomu.

"Šī katastrofa ir atgādinājums par Turcijas lielo zemestrīču risku un nepieciešamību uzlabot publiskās un privātās infrastruktūras noturību," sacīja Pasaules Bankas pārstāvis Turcijā Umberto Lopezs.

Tikmēr Turcijas Prezidents Redžeps Tajips Erdogans pirmdien, 27. februārī,  vizītes laikā Adijamanas pilsētā ir lūdzis smagi zemestrīces skartā Turcijas rajona iedzīvotājus saprast glābšanas darbu kavēšanos. Zemestrīce un sliktie laikapstākļi nozīmēja, ka "mēs nevarējām strādāt, kā gribētos". "Par to es lūdzu piedošanu," sacīja Erdogans.  

KONTEKSTS:

Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā naktī uz 6. februāri notika spēcīga zemestrīce, kuras stiprums bija 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Divas nedēļas vēlāk Turcijā notika vēl viena zemestrīce. 

Turcijā pēc postošajām zemestrīcēm bez mājokļa palicis pusotrs miljons cilvēku. Tikmēr kaimiņvalstī Sīrijā lielākās problēmas rada humānās palīdzības piegādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti