Orbāns Maskavā tiekas ar Putinu

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns otrdien, 18.septembrī, ierodas Maskavā, kur tiekas ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Vizīte notiek dienu pirms Austrijā gaidāmā Eiropas Savienības līderu neformālā samita.

Vēl aizvadītajā nedēļā Eiropas Parlaments atbalstīja sankciju procedūras ierosināšanu pret Ungāriju par Eiropas Savienības pamatvērtību un likuma varas apdraudēšanu.

Orbāns Maskavā viesojas salīdzinoši bieži un regulāri, un ir viens no tiem Eiropas Savienības līderiem, kurš uztur draudzīgas attiecības ar Kremļa saimnieku par spīti Eiropas Savienības noteiktajām sankcijām pēc Krievijas agresijas Ukrainā.

Šajā reizē Orbāns gatavojas pārrunāt Krievijas un Ungārijas enerģētisko sadarbību, kas abām valstīm arvien nostiprinās, piemēram, atomenerģijas sektorā. Ar Putinu Orbāns tiekas tikai dienu pirms paredzēta viņa dalība Eiropas Savienības valstu vadītāju neformālajā sanāksmē. Ar pārējiem līderiem Orbāns tiekas pēc tam, kad Eiropas Parlaments ir atbalstījis sankciju procedūras ierosināšanu pret Ungāriju par Eiropas Savienības pamatvērtību un likuma varas apdraudēšanu.

Ungārijas valdībai pārmet nedemokrātisku rīcību daudzās jomās. Eiropas Savienībai ir bažas par tieslietu sistēmas neatkarību, korupciju, izteiksmes brīvību, akadēmisko brīvību, migrantu un minoritāšu tiesībām un citiem jautājumiem.

Teorētiski Ungārija var zaudēt balsstiesības pie visu Eiropas Savienības valstu galda, taču par to būs jālemj visām pārējām valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti