No Ukrainas devušies ceļā vēl trīs kuģi ar kukurūzu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saskaņā ar starptautisko vienošanos par labības eksporta atsākšanu no Ukrainas ostām piektdien devušies ceļā vēl trīs kuģi ar kukurūzu, paziņoja Ukrainas infrastruktūras ministrs Oleksandrs Kubrakovs.

Kuģis "Navistar" izgājis no Odesas ostas, bet kuģi "Rojen" un "Polarnet" – no Čornomorskas ostas, sociālajā tīklā "Facebook" pavēstījis Kubrakovs.

Uz šiem kuģiem atrodas pavisam 57 000 tonnas kukurūzas, kas tiek vesta uz Turciju, Lielbritāniju un Īriju.

Visi trīs kuģi pa jūras humāno koridoru dodas uz Stambulu, kur tos pārbaudīs pagājušajā nedēļā atklātajā Ukrainas labības eksporta kopīgajā koordinācijas centrā. Tajā strādā civilais un militārais personāls no Ukrainas un Krievijas, kā arī Turcijas un ANO pārstāvji. Viņu galvenais uzdevums ir uzraudzīt, lai Ukrainas kuģi ar labības kravām droši pārvietojas pa noteiktajiem maršrutiem, kā arī uzraudzīt pārbaudes, vai kuģos uz Melno jūru un no tās netiek vesti aizliegti ieroči.

Pēc pārbaudes kuģi varēs doties uz galamērķi.

Līdz šim saskaņā ar vienošanos no Ukrainas bija devies ceļā viens kuģis, kas jau pārbaudīts koordinācijas centrā. Tas  ar 26 000 tonnu kukurūzas izgāja no Odesas pirmdien un devās uz Libānu.

Ukraina un Krievija 22. jūlijā Stambulā parakstīja atsevišķas vienošanās ar Turciju un ANO par graudu eksporta atsākšanu no Melnās jūras ostām.

Ar ANO un Turcijas starpniecību panāktās vienošanās paredz izveidot drošus koridorus, pa kuriem Ukrainas kuģi var ienākt un izkļūt no trim Melnās jūras ostām Odesā un tās apkaimē.

Ukrainas lauksaimniecības sektors ir svarīgs labības avots pasaules tirgos, īpaši Tuvajos Austrumos un Āfrikā, kur situācija ap pārtikas nodrošinājumu ir sevišķi saspringta.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukuma dēļ Ukraina stipri samazināja graudu eksportu.

Taču 22. jūlijā Stambulā Ukraina un Krievija parakstīja atsevišķas vienošanās ar Turciju un ANO par graudu eksporta atsākšanu no Melnās jūras ostām. Ukraina iepriekš paziņoja, ka vienošanos par graudu eksporta atsākšanu parakstīs tikai ar Turciju un ANO, noraidot jebkādus tiešus darījumus ar Maskavu. Krievija ar Turciju un ANO parakstīja atsevišķu identisku vienošanos.

Ukrainas nozīmīgāko ostas pilsētu Odesu 23. jūlijā satricināja jauni sprādzieni. Krievijas bruņotie spēki apšaudīja pilsētu tikai dienu pēc Turcijā parakstītās vienošanās par Ukrainas ostu blokādes pārtraukšanu un graudu eksporta atsākšanu. Ukrainas amatpersonas vaino Krieviju mērķtiecīgā graudu noliktavu apšaudīšanā, ko parakstītā vienošanās aizliedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti