Minskā protestē tūkstošiem cilvēku, notiek aizturēšanas

Baltkrievijas pilsētās desmitiem tūkstoši cilvēku šodien atkal pievienojās protesta akcijām pret prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu. Atkal sākušās aizturēšanas. Tas dienu pēc tam, kad sieviešu gājienā Minskā tika aizturēti vairāki simti cilvēku.

Gatavojoties šodienas demonstrācijām, jau rīta pusē drošības spēki Minskā ieveda bruņutehniku un uzstādīja dzeļonstiepļu žogus. Stingri apsargātas Lukašenko prezidenta pils un tuvējās ielas. Varasiestādes slēgušas vairākas metro stacijas, mobilā interneta ātrums samazināts.

Šajā svētdienā Minskā protesta akcijās pret Aleksandra Lukašneko režīmu un vēlēšanu rezultātu falsikfikāciju, nesot Baltkrievijas vēsturiskos balti sarkanbaltos karogus, atkal devās tūkstošiem cilvēku, piedaloties gājienā, ko opozīcija nodēvējusi par “Taisnīguma maršu”.

Minskā protestētāji ielās izgāja pēcpusdienā, un drīz vien sākās aizturēšanas. Drošībnieki maskās uz ielas sagrābtos ievietoja aizturēšanas transporta līdzekļos.

Iedzīvotāji uz protesta akcijām pulcējās arī citās Baltkrievijas pilsētās – Gomeļā, Brestā, Grodņā. Arī tur aizturēti desmitiem cilvēku.

Masu aizturēšanas notika jau vakar, kad Minskā tūkstošiem cilvēku devās sieviešu solidaritātes gājienā. Varasiestādes paziņoja, ka par masu demonstrāciju noteikumu pārkāpšanu sestdien tika aizturēti vairāk nekā 400 cilvēku – Minskā un vēl 15 pilsētās. Tas ir krietni lielāks skaits nekā līdzīgu protestu laikā pirms nedēļas, un šķiet, liecina, ka varasiestādes pastiprina spiedienu pret protestētājiem. Milicijas un omoniešu agresivitāte pamudināja neatkarīgo mediju "Nexta" savā "Telegram" kanālā publiskot sarakstu ar vairāk nekā tūkstoša miliču vārdiem un dienesta  pakāpēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti