Maskavā plaši kritizētā un apšaubītā lietā aktieri notiesā par vardarbību mītiņā

Maskavas tiesa 23 gadus vecam aktieriem Pāvelam Ustinovam piespriedusi trīs ar pusi gadus cietumā par vardarbību pret policiju opozīcijas protesta akcijas laikā, kaut viņš uzstāj, ka bijis tikai nejaušs garāmgājējs un mītiņā nepiedalījās. Notikuma vietā nofilmētā videomateriālā redzams, ka Pāvels Ustinovs ar telefonu rokā stāv pie metro stacijas, tad viņu pēkšņi sagrābj vairāki drošībnieki pilnā ekipējumā un sāk sist ar stekiem. Ustinovs notiesāts, neskatoties uz vairāku prominentu aktīvistu un kultūras darbinieku aicinājumiem viņu atbrīvot.

Maskavā plaši kritizētā un apšaubītā lietā aktieri notiesā par vardarbību mītiņāGints Amoliņš

  23 gadus veco Pāvelu Ustinovu aizturēja 3. augustā. Todien, sestdienā, Maskavā notika mītiņi, opozīcijas atbalstītājiem protestējot pret neatkarīgo kandidātu nepielaišanu Maskavas domes vēlēšanām septembrī. Tika aizturēti simtiem cilvēku.

  Starp viņiem arī aktieris Pāvels Ustinovs. Prokuratūra viņu apsūdzēja par sabiedriskās kārtības pārkāpšanu varasiestāžu nesankcionēta mītiņa laikā, kā arī pretestības izrādīšanu aizturēšanas laikā, kā rezultātā policistam ticis sastiepts plecs.

  Prokuratūra pieprasīja sešus gadus cietumā. Tiesa Maskavā viņam piesprieda trīs ar pusi gadus ieslodzījumā.

  Ustinovs vainu kategoriski noliedz un uzstāj, ka nekādā protesta akcijā nepiedalījās, bet bija ieradies, lai satiktos ar draugu, un vienkārši viņu gaidīja, stāvot laukumā pie metro stacijas. Viņš arī norāda, ka aizturēšanas laikā nepretojās.

  Tiesa gan lēma, ka viņa vainu pierāda cietušā Nacionālās gvardes vienības drošībnieka Aleksandra Ļjagina liecība. Viņš apgalvoja, ka ievērojis, ka Ustinovs skandējot saukļus, tādēļ viņu bija nepieciešams apturēt. Krievijas mediji ziņo, ka starp tiesas vērā ņemtajiem pierādījumiem bijis arī DVD disks ar ierakstu no kameras, kurā nebija redzams konkrētais punkts, kurā aizturēja Ustinovu.

  Savukārt internetā atrodamo video ierakstu, kurā redzama Ustinova aizturēšana, tiesa neņēma vērā, jo izmeklētāji to nav ieguvuši saskaņā ar procesuālo kārtību.

  Šajā video ierakstā savukārt redzams, kā vairāki drošībnieki pilnā ekipējumā iet pa laukumu, un pēkšņi sagrābj Ustinovu, kurš ar telefonu rokās stāv pie metro stacijas. Ustinovs tiek nogāzts zemē, viņam vairākas reizes iesit ar steku. Pēc tam pārdesmit drošībnieku pavadīts ar uz aizmuguri izlauztām rokām viņš tiek aizvests uz policijas busiņu, apkārtējiem skandējot saukļus „kauns”.

  Ustinova māte pēc tiesas sprieduma pirmdien paziņoja, ka „normālu puisi padarījuši par briesmoni”.

  Savukārt Krievijas Izmeklēšanas komitejas izplatītajā preses relīzē teikts, ka Ustinovs atzīts par vainīgu vardarbībā pret policijas darbinieku, kaut cietušais Ļjagins ir Nacionālās gvardes drošībnieks, izceļ Krievijas medijs Newsru.com.

  Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs attiecās paust vērtējumu, paziņojot, ka Kremlis nekomentē tiesu spriedumus.

  Pazīstamais Krievijas filmu un teātra aktieris un direktors Konstantīns Raikins paziņoja, ka pazīst Ustinovu, ir pārliecināts, ka viņš nav vainīgs, un aicināja varasiestādes „nesagraut viņa dzīvi”.

  Ustivnos kļuvis par sesto cilvēku, kam piespriests cietumsods par dalību nesenajā demonstrāciju vilnī pret Putina režīmu. Policija aizturēja simtiem cilvēku. Kaut vairumu ātri atbrīvoja, dažiem izvirzīja nopietnas apsūdzības. Un kaut daži notiesātie bija opozīcijas aktīvisti, citi bija vienkārši garāmgājēji, saka novērotāji.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti