Lietuva un Igaunija atbalsta papildu bēgļu uzņemšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

Lietuvas valdība ceturtdien atbalstīja 1105 patvēruma meklētāju uzņemšanu, ko paredz Eiropas Komisijas (EK) trešdien publiskotais plāns. Arī Igaunijas premjers Tāvi Reivass apstiprināja, ka Igaunija piekrīt uzņemt bēgļu skaitu, ko paredz EK.

Valdība nolēma, ka patvēruma meklētāji uz Lietuvu tiks pārvietoti līdz 2017.gada 31.decembrim.

Premjerministrs Aļgirds Butkevičs valdības sēdē sacīja, ka šo jautājumu tagad apspriedīs Lietuvas parlamenta Eiropas lietu komisija: "Eiropas lietu komisijai jau rītdien būs jāapspriež šis jautājums, jādod mandāts iekšlietu ministram, šī jautājuma izskatīšana tagad nonāk Seima pārziņā (...) Es domāju, šobrīd pietiks ar komisiju."

 Skaidrojums: Ar ko atšķiras bēglis, patvēruma meklētājs un nelegālais imigrants

Patvēruma meklētājs - cilvēks, kurš ierodas kādā valstī un lūdz patvērumu.

Bēglis - cilvēks, par kuru atbildīgās iestādes atzinušas, ka viņš izcelsmes valstī pakļauts vajāšanas briesmām rases, reliģijas, tautības, sociālās grupas dēļ.

Alternatīvais statuss - cilvēks, kurš nevar saņemt bēgļa statusu, tomēr viņam nepieciešama aizsardzība. Statusu piešķir īslaicīgi.

Nelegālais imigrants - cilvēks, kurš pretlikumīgi šķērso valsts robežu vai nelikumīgi uzturas valstī bez nolūka lūgt patvērumu.

***
Vārdu “bēglis” ziņu portāls Lsm.lv lieto ne šauri juridiskā, bet plašākā nozīmē, apzīmējot cilvēkus, kas pēdējo gadu laikā dažādu iemeslu dēļ atstājuši savas mājas un ieradušies vai aizvien ir ceļā uz Eiropu, kur vēlas apmesties uz dzīvi.  

Arī Reivass aģentūrai BNS teica, ka Igaunija neapstrīdēs EK izstrādāto jauno formulu bēgļu sadalei un tādēļ negrasās apstrīdēt bēgļu skaitu, kuru paredzēts sūtīt uz Igauniju. Viņš arī piebilda, ka bēgļu krīze Eiropā vēl nav beigusies un tādēļ nav jēgas koncentrēties uz skaitļiem, jo tie var mainīties.

Tikmēr Latvijā valdošajā koalīcijā nav vienota viedokļa par bēgļu uzņemšanu, un piektdien sarunas turpināsies. Līdz šim partija "Vienotība" norādījusi uz solidaritāti ar pārējām ES valstīm uzņemamo cilvēku sadalē, bet Nacionālā apvienība un Zaļo un Zemnieku savienība iebilst 776 cilvēku uzņemšanai.

Vēstīts, ka trešdien, 10.septembrī, EK prezidents Žans Klods Junkers runā Eiropas Parlamentā (EP) ierosināja plānu par 160 000 patvēruma meklētāju pārvietošanu uz citām bloka dalībvalstīm no Grieķijas, Ungārijas un Itālijas, kā arī par pastāvīgu saistošu kvotu mehānismu, lai risinātu ārkārtas situācijas nākotnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti