Rīta Panorāma

"Lielais Indriķis" – "Avārijas brigādes" animācijas filma

Rīta Panorāma

Amsterdamā liela "zemūdens" velo novietne

Lietuvā vāks līdzekļus radariem Ukrainai

Lietuvā ar īpašu kampaņu vāc līdzekļus radariem Ukrainai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lietuvā sākta kampaņa, lai savāktu līdzekļus radariem, ko vēlāk nosūtīs uz Krievijas agresijai pakļauto Ukrainu. Kopējā vēlamā summa ir pieci miljoni eiro.

Līdz otrdienas pēcpusdienai jau izdevies savākt vairāk nekā 1,8 miljonus eiro.

Kampaņa notiks līdz Krievijas iebrukuma gadadienai – 24. februārim, un to rīko vairākas nevalstiskās organizācijas sadarbībā ar Lietuvas sabiedrisko raidorganizāciju. Cilvēki var ziedot piecus eiro, zvanot uz īpašu tālruni, vai pārskaitīt līdzekļus, izmantojot tīmekļa vietni.

Rīkotāji norāda, ka ukraiņiem ir ļoti svarīgi aizsargāt apdzīvotās vietas un kritiskās infrastruktūras objektus, un iekārtas palīdz aizsargāt gaisa telpu un ātri saņemt informāciju par raķetēm vai bezpilota lidaparātiem.

Viens radars maksā apmēram miljonu eiro, un plānots ziedot Ukrainai piecas iekārtas.

Ar tiem varēs uzraudzīt gaisa telpu ap pilsētām un stratēģiski svarīgiem objektiem. Idejas autori norāda, ka ukraiņiem ir vitāli svarīgi aizsargāt kritisko infrastruktūru, un šie radari izmantojami tieši šādam mērķim. Organizētāji cer, ka akcija ar nosaukumu "Let’s Radar" būs līdz šim lielākā līdzekļu vākšanas kampaņa Ukrainas atbalstam.

Ja izdosies savākt vairāk līdzekļus, radaru skaitu varētu palielināt. Lietuvas sabiedriskā medija vadītāja Monika Garbačauskaite-Budriene uzsvēra, ka radari palīdzēs glābt cilvēku dzīvības. "Ikviens zina, kas notiek Ukrainā, un nav iespējams izlikties, ka tas nenotiek," uzsvēra medija ģenerāldirektore.

"Šie radari varētu aizsargāt infrastruktūru, aizsargāt cilvēkus un glābt dzīvības. Mēs visi redzam, kas notiek Ukrainā, un mēs nevaram izlikties, ka tas nenotiek. Saprotam, ka nauda šeit ir tikai relatīva lieta, kas varētu palīdzēt glābt dzīvības," norāda Garbačauskaite-Budriene.

Kampaņa norisināsies līdz 24. februārim, kad būs apritējis gads, kopš Krievija iebruka Ukrainā un sāka pilna mēroga karu. Ikviens, kurš vēlas atbalstīt kampaņu, var ziedot gan zvanot, gan  "Let’s Radar" oficiālajā vietnē. Pavasarī lietuvieši nepilnu četru dienu laikā savāca gandrīz sešus miljonus eiro bezpilota lidaparāta "Bayraktar" iegādei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti