Levits Davosā: Bez liekas vilcināšanās jāizveido starptautisks tribunāls Krievijas nozieguma Ukrainā iztiesāšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bez liekas vilcināšanās ir jāizveido starptautisks tribunāls Krievijas agresijas nozieguma Ukrainā iztiesāšanai. Šādu pārliecību Latvijas Valsts prezidents Egils Levits pauda Davosas pasaules ekonomikas foruma laikā notiekošajā sarunā par īpaša starptautiska tribunāla izveidi Krievijas agresijas Ukrainā izmeklēšanai, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Pēc Levita teiktā, šāds tribunāls, kas būtu kompetents izmeklēt un iztiesāt Krievijas valsts agresijas noziegumu Ukrainā, ir nepieciešams tāpēc, ka Ukraina un visa pasaule ir pelnījusi taisnīguma atjaunošanu.

"Nesodāmība par šādu noziegumu izdarīšanu ir nepieņemama, jo tas nozīmētu starptautisko tiesību standarta vājināšanu, kas patlaban aizliedz šādu agresīvu karu. Tādēļ ir nepieciešams izveidot īpašu tribunālu. Pie tam tas ir jādara bez liekas vilcināšanās. Vienota nostāja šajā jautājumā vispirms ir jāsasniedz Eiropas Savienības valstīm," uzsvēra Levits.

Diskusijas dalībnieki arī atzīmēja, ka pēc kara Krievijai būs jāatlīdzina Ukrainai nodarītie zaudējumi un jāmaksā reparācijas.

"Īpašais tribunāls kopā ar citiem starptautiskajiem partneriem varētu iekļauties starptautiskā mehānismā, kas noteiktu reparācijas.

Īpašo tribunālu varētu izveidot uz ANO Ģenerālās asamblejas rezolūcijas vai kādas citas starptautiskās organizācijas, vai līdzīgi domājošu valstu grupas pamata," teica Levits.

18. janvārī Davosā Latvijas Valsts prezidents apmeklēja Ukrainas māju, kas izveidota, lai pievērstu uzmanību Krievijas pastrādātajiem kara noziegumiem Ukrainā.

Valsts prezidents izteica līdzjūtību Ukrainas iekšlietu ministra Denisa Monastirska un pārējo upuru, kuri šorīt gāja bojā helikoptera avārijā Ukrainā, tuviniekiem.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas armijas vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti