Krievijas banka ES Tiesā pieprasa atcelt sankcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Krievijas banka „Sberbank Rossi” vērsies Eiropas Savienības (ES) Tiesā ar prasību atcelt pret šo kredītiestāde noteiktās ES sankcijas, ziņo Krievijas masu mediji.

Banka nekomentē prasības iesniegšanu, vien norādot, ka lieta ir ES Tiesas kompetencē un saskaņā ar ierasto praksi šāds jautājumos komentāri netiek sniegti, vēsta Krievijas valsts aģentūra „RIA Novosti”. 

Eiropas Savienība augustā noteikusi stingrākās sankcijas pret Krieviju finanšu jomā, un piecām lielākajām Krievijas bankām ir liegta pieeja ES finanšu tirgum.

Bankas vadītājs Germans Grefs atzinis, ka bankai ir problēmas ar likviditāti, bet finansējumu no ārējiem tirgiem piesaistīt nav iespējams. Lai palielinātu likviditāti, banka oktobra vidū palielināja procentu likmes noguldījumiem rubļos un citas valūtās.    

Bankas lielākais akcionārs un dibinātājs ir Krievijas Centrālā banka, kurai pieder 50% akciju plus viena akcija, pārējas daļas pieder Krievijas un ārvalstu investoriem, liecina bankas mājaslapā pieejamā informācija. Bankas parastās un priviliģētās akcijas kotējas Krievijas biržās.

Jau ziņots, ka septembra beigās, Eiropas Savienība (ES) bija nolēmusi turpināt pret Krieviju ieviestās sankcijas, jo miera plāns Ukrainas austrumiem netiek pilnībā īstenots dzīvē. Sankcijas varēs pārskatīt tikai tad, ja tiks saņemtas ziņas par reālām izmaiņām reģionā.  

Pēc Krimas aneksijas martā ES un ASV ieviesa sankcijas pret augsti stāvošajām Krievijas amatpersonām, kuras saistīja ar Krimas aneksiju. Aprīļa sākumā noteikti finanšu operāciju ierobežojumi vairākiem Krievijas ierēdņiem. Vasaras sākumā, atbildot uz notikumiem Austrumukrainā, kur ukraiņu spēki un prokrieviskie separātisti cīnījās par  Donbasa reģioniem, rietumvalstis paplašināja „melno sarakstu”, aizliedzot iebraukšanu un iesaldējot aktīvus vēl vairākām Krievijas amatpersonām.

Jūlijā pēc Malaizijas pasažieru lidmašīnas MH-17 notriekšanas virs Donbasa teritorijas rietumvalstis ieviesa arī sankcijas pret Krievijas finanšu, naftas industrijas un militāras rūpniecības kompānijām. Ieviests arī embargo visiem Krimas produktiem. Augusta sākumā Krievija atbildēja, nosakot embargo pārtikas produktiem no ES valstīm.

Septembra vidū pret Krieviju ir noteiktas jaunas stingrākas sankcijas, liedzot pieeju kapitāla tirgiem, stiprinot sankcijas pret naftas un militāro industriju, paplašinot arī sankcijas pret fiziskajām personām. Krievija solīja uz šim sankcijām atbildēt, bet nekādi lēmumi nav pieņemti.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti