Rīta Panorāma

Briti gatavojas palaist satelītus no savas valsts teritorijas

Rīta Panorāma

ASV apstiprina HIMARS sistēmu pārdošanu Lietuvai

ES stiprinās kiberdrošību un militāro mobilitāti

Eiropas Savienībā stiprinās kiberdrošību un militāro mobilitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Eiropas Komisija (EK) sagatavojusi rīcības plānu kiberdrošības un militārās mobilitātes stiprināšanai. Vienlaikus Eiropas Parlamenta deputāti apstiprinājuši noteikumus, kas liks Eiropas Savienības dalībvalstīm ievērot stingrākus drošības uzraudzības un izpildes pasākumus.

Bloka augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels norādīja, ka kiberkarš un kiberuzbrukumi kļuvuši par mūsdienu kara neatņemamu sastāvdaļu. Tāpēc komisija rosina palielināt bloka spēju novērst, atklāt un aizsargāties pret šāda veida agresiju.

Kiberaizsardzības politika balstīta uz četriem pīlāriem, un nolemts tos būtiski pilnveidot. Tostarp ātrāka jāpadara informācijas apmaiņa, kā arī jāpilnveido kiberdrošības standarti, sertifikācijas sistēma un koordinācijas mehānismi starp valstīm. Savukārt dalībvalstīm jāpalielina ieguldījumi militārās kiberaizsardzības spējās un jāizveido efektīva partnerība.

Dažādas nepilnības jānovērš arī Eiropas transporta infrastruktūrā, ko var izmantot militāriem mērķiem, un jāmazina birokrātija militārpersonu un tehnikas pārvietošanās procesā. Dažādi aizsardzības pasākumi būs jāveic arī uzņēmumiem, īpaši tiem, kas darbojas jaunās nozarēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti