Eiropā krasi pieaug migrantu skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Eiropai draud 2015. gada migrācijas krīzes atkārtošanās. Tā brīdina vairākas Rietumeiropas valstis, kas saskaras ar arvien pieaugošu iebraucēju skaitu.

Vairums no viņiem ierodas caur Rietumbalkānu valstīm. Tādēļ pašlaik viens no centrālajiem jautājumiem ir, kā veicināt to cilvēku atgriešanu mājās, kam Eiropā ir atteikts patvērums.

Eiropā krasi pieaug migrantu skaits
00:00 / 02:08
Lejuplādēt

Migrācija ir atgriezusies Eiropas Savienības (ES) dienaskārtībā. ES valstu iekšlietu ministri šonedēļ Stokholmā sprieda, kā paātrināt darbu pie jaunās migrācijas sistēmas izveides un arī uzlabot cilvēku atgriešanu mītnes zemēs.

Eiropas Savienības iekšlietu komisāre Ilva Jūhansone vēsta, ka daudzi iebraucēji izmet savu pasi, lai viņus būtu grūtāk aizsūtīt mājās.

Tādēļ ir jāmēģina vienoties, lai viņu dzimtene izsniegtu jaunu dokumentu vai arī pieņemtu Eiropas izsniegtus papīrus.

"Aģentūrai "Frontex" tagad ir ļoti labas iespējas palīdzēt valstīm ar cilvēku atgriešanu, bet tikai piecas valstis izmanto šos pakalpojumus. Te mēs varētu darīt vairāk," atzīst Jūhansone.

"Tikai 16% gadījumu no visiem lēmumiem par atgriešanu dalībvalstis ir vērsušās pie migrantu izcelsmes zemes ar aicinājumu uzņemt savus pilsoņus. Tas ir ļoti zems rādītājs. Es domāju, ka arī te mēs varam daudz ko darīt."

Vairāku valstu, tostarp Latvijas, politiķi mudina piedraudēt ar vīzu režīma izmaiņām un finanšu palīdzības samazināšanu tām valstīm, kas nevēlas uzņemt savus pilsoņus, kuri izraidīti no Eiropas.

Bet ne visiem šāda ideja šķiet humāna un ir pa prātam.

Tomēr, kā atzīst Zviedrijas migrācijas ministre Marija Malmere-Stenegārda, situācija liek meklēt risinājumus.

"Kopš pandēmija ir vairāk vai mazāk beigusies un robežas atkal ir atvērtas, vērojams liels cilvēku pieplūdums, it sevišķi caur Rietumbalkāniem, bet arī pa Vidusjūru.

Vairākās valstīs ir ļoti sarežģītā situācijā. Daudzi iebraucēji netiek reģistrēti tur, kur viņi šķērso robežu. Tas padara aktuālāku nepieciešamību apstiprināt Migrācijas paktu, lai izveidotu darboties spējīgu sistēmu Eiropā."

Iebraucēju atgriešanu var paātrināt arī bez jauna Migrācijas pakta pieņemšanas. Par citiem jautājumiem vienoties nebūs tik viegli, jo viedokļi par nastas sadali joprojām krasi atšķiras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti