Eiropas Savienības ārlietu vadītājs: Bloka sankciju politika pret Krieviju dod rezultātus

Lai izbeigtu Krievijas uzsākto pilna apmēra karu Ukrainā, ir nepieciešams saglabāt stingro sankciju politiku pret Maskavu, paziņojis Eiropas Savienības (ES) augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels. Viņš arī noraidīja daudzkārt izskanējušo kritiku, ka sankciju politika nav efektīva.

Borels norādīja, ka sankcijas ir ievērojami ierobežojušas Krievijas politiskās un ekonomiskās iespējas, radot finansiālas problēmas, ierobežojot valsts piekļuvi galvenajiem tirgiem un ievērojami pasliktinot tās rūpniecisko un tehnoloģisko potenciālu.

Saskaņā ar Borela rīcībā esošajiem datiem, Krievijas iekšzemes kopprodukts pērn samazinājās par 2,1%, bet šogad tas varētu sarukt par vēl 2,5%.

ES imports no Krievijas 2022. gadā samazinājās par 58%, bet šī gada pirmajā ceturksnī importa kritums bija vairāk nekā 75%.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā pērn 24. februārī ES ir apstiprinājusi 11 sankciju paketes pret Krieviju. Sankcijām ir pakļautas vairāk nekā 1500 fiziskās personas un aptuveni 250 Krievijas uzņēmumu un iestāžu.

Izdevums "Financial Times" šodien vēsta, ka Krievijas lielākā interneta uzņēmuma "Yandex" dibinātājs Arkādijs Voložs ir lūdzis ES atcelt viņam noteiktās sankcijas. Tas ir noticis pēc tam, kad Voložs šomēnes pirmo reizi publiski nosodīja Krievijas uzsākto pilna apmēra karu Ukrainā, ko viņš nosaucis par "barbarisku".

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti