Kremļa kritiķis Kara-Murza nogādāts Sibīrijas kolonijā 25 gadu soda izciešanai

Krievijas opozīcijas politiķis Vladimirs Kara-Murza, kuram piespriesti 25 cietumā par Krievijas izvērstā kara Ukrainā nosodīšanu, nogādāts izciest sodu stingra režīma kolonijā Sibīrijā, svētdien paziņoja viņa advokāts.

Kara-Murza pavasarī slēgtā tiesas prāvā tika notiesāts par valsts nodevību, tā dēvētajām viltus ziņām par armiju un piedalīšanos "nevēlamas organizācijas" darbībā.

"Vladimirs Kara-Murza ir nogādāts Omskas stingrās drošības kolonijā IK-6, lai izciestu sodu," paziņoja viņa advokāts Vadims Prohorovs. "Viņš uzreiz tika ievietots izolatorā."

Omska atrodas aptuveni 2700 kilometrus uz austrumiem no Maskavas.

Krievijas soda izciešanas sistēmai bieži vien ir nepieciešamas vairākas nedēļas, lai nogādātu ieslodzītos uz tālajiem valsts cietumiem, un bieži vien nav zināms, kur atrodas tranzītā esošais ieslodzītais, kurš pa ceļam apstājas dažādos cietumos.

"Viss ceļš no Maskavas uz Omsku 21. gadsimtā aizņēma ne mazāk kā trīs nedēļas," paziņoja Prohorovs, norādot, ka Kara-Murza vairākas dienas tika turēts izolatorā Samaras pilsētā. Prohorovs sacīja, ka 42 gadus vecā Kara-Murzas ievietošana šādās kamerās apdraud viņa trauslo veselību.

Kara-Murzas advokāti un ģimene ir paziņojuši, ka viņš cieš no nervu slimības, kas radusies divu saindēšanās mēģinājumu dēļ.

Viņam piespriestais sods ir garākais sods, kas pēdējo gadu laikā piespriests kādam Krievijas opozīcijas pārstāvim.

Kara-Murza ilgstoši tika aicinājis Rietumus piemērot sankcijas Krievijas amatpersonām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti