Krievijas Valsts domes deputāts adoptējis Ukrainā nolaupītu meitenīti

Krievijas politiķis, partijas "Taisnīgā Krievija" līderis un Valsts domes deputāts Sergejs Mironovs un viņa sieva adoptējuši Hersonas apgabalā krievu okupācijas laikā nolaupītu ukraiņu meitenīti, vēsta tīmekļa izdevums "Važnije istorii".

Divus gadus vecajai meitenei nomainīti personas dati. Viņas uzvārds tagad ir Mironova, bet kā dzimšanas vieta dokumentos norādīta Maskavas apgabala Podoļska.

2022. gada augustā Mironova sieva Inna Varlamova kopā ar Mironova Valsts domes kolēģi Janu Lantratovu devušās uz tobrīd Krievijas okupēto Hersonas apgabalu.

Hersonā viņas kopā ar okupantu iecelto bērnu nama vadītāju Tatjanu Zavaļsku apmeklējušas apgabala bērnu slimnīcu.

Pēc šīs vizītes Zavaļska sākusi prasīt, lai no slimnīcas tiktu izrakstīta tobrīd desmit mēnešus vecā meitenīte un divus gadus vecs zēns.

Zavaļska ārstiem skaidrojusi, ka "tā sieviete viņus izraudzījās un vedīs uz Maskavu".

Oficiāli bērni aizvesti uz Maskavu "apsekošanai, tālākās ārstēšanas taktikas noteikšanai un rehabilitācijai".

Lai veiktu adopciju, Krievijā ir jāvēršas ar iesniegumu tiesā. Šādas lietas tiek izskatītas īpašā kārtā. 2022. gada novembrī šāda lieta tika izskatīta Maskavas apgabala Podoļskas pilsētas tiesā. Ieinteresētā puse tajā bija Inna Varlamova.

Kā norāda "Važnije istorii", izdevuma rīcībā ir dokumenti, kas norāda uz to, ka Mironovs un Varlamova 2022. gada decembrī adoptējuši no Ukrainas izvestu meiteni.

Kā pastāstīja ar lietas apstākļiem pazīstams avots, meitenītes mātei atņemtas vecāku tiesības, tēvs ir miris, tomēr viņai Ukrainā ir citi radinieki.

No Hersonas apgabala izvestā zēna liktenis skaidri nav zināms.

2023. gada septembrī viņš saņēmis dzimšanas apliecību, un no tās izriet, ka bērns atrodas Maskavas apgabalā.

Kā norādīja tīmekļa izdevums "Važnije istorii", šis ir pirmais apstiprinātais no okupētajām Ukrainas teritorijām uz Krieviju izvesto bērnu adopcijas gadījums.

Krievijas Valsts domes deputāts Mironovs apsūdzības ir noraidījis un nodēvējis par "histērisku viltojumu, ko izdomājuši Ukrainas specdienesti un viņu Rietumu kuratori".

Nekomentējot konkrētas britu raidsabiedrības BBC ziņojuma detaļas par šo gadījumu, viņš paziņoja, ka tas ir "informatīvs uzbrukums", kura mērķis ir viņu "diskreditēt".

70 gadus vecais Mironovs vada prokremlisko opozīcijas partiju Krievijas parlamentā.

Pirms tam viņš desmit gadus vadīja Federācijas Padomi, Krievijas parlamenta augšpalātu, kas ir galvenais amats Kremļa likumdošanas darba kārtībā.

Viņš ir pārliecināts kara pret Ukrainu atbalstītājs, un Putins viņu ir apbalvojis par nopelniem Krievijas labā.

Britu raidsabiedrība BBC jau vēstīja, ka meitenīti, kuru vīrietis adoptējis, patiesībā sauc Margarita. Viņa bija viens no 48 bērniem, kas pazuda no Hersonas apgabala bērnunama, pēc tam kad Krievijas spēki ieņēma dienvidu pilsētu.

Kijiva līdz šim identificējusi 20 000 bērnu, kas tika aizvesti uz Krieviju pēc tam, kad tās spēki 2022. gada februārī uzsāka plaša mēroga iebrukumu Ukrainā.

Mazāk nekā 400 no tiem ir atgriezušies. Kremlis nav noliedzis, ka tūkstošiem ukraiņu bērnu ir pārvesti uz Krieviju, taču apgalvo, ka tas darīts ar nolūku viņus aizsargāt.

KONTEKSTS:

Tieši par bērnu deportācijām uz Krieviju no okupētajām Ukrainas teritorijām Starptautiskā Krimināltiesa izdevusi Krievijas prezidenta Vladimira Putina un bērnu tiesībsardzes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderi. Putina arestēšana un izdošana tiesai ir maz ticama, bet aresta orderis sašaurina Putina iespējas ceļot, liedzot viņam apmeklēt valstis, kas atzīst šīs tiesas jurisdikciju.

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti