Ukrainā ar prieku un apņēmību uzvarēt reaģē uz ASV balsojumu par atbalsta piešķiršanu

Prieku par palīdzības piešķiršanu neslēpj kā augstu stāvošas amatpersonas Rietumos un Kijivā, tā arī Ukrainas iedzīvotāji. Bet starp atvieglojumu un cerību arī atgādinājums – kamēr karš nav uzvarēts, miera nav.

"Dzirdēju mūsu prezidentu oficiāli sakām, ka mēs varam zaudēt karu bez šīs palīdzības. Liels paldies – vakar bija lielisks notikums. Ceru, ka beidzot izdzīsim šos iebrucējus no mūsu zemēm," sacīja Kijivas iedzīvotāja Katerina.

Tikmēr Jūlija no Harkivas aizvien uzsvēra nepieciešamību stiprināt Ukrainas pretgaisa aizsardzību.

"Mēs būtu ļoti priecīgi, ja viņi aizvērtu debesis un palīdzētu mūsu valstij arvien vairāk. Mums tas tagad tiešām ir vajadzīgs," viņa teica.

"Mēs miera laikā dzīvojām labi. Kad karš pieklauvēja pie mūsu logiem, bijām spiesti pamest savu māju. Mans vīrs atstāja mūs ar meitu, kad viņai bija astoņi mēneši, un devās sargāt ģimeni, mājas, savu Ukrainu. Tagad viņš turpina aizsargāt mūs un mūsu Ukrainu. Mēs viņu gaidām," tikmēr žurnālistiem stāstīja kāda Ukrainas karavīra sieva Tatjana.

Kā jau ziņots, līdz ar sestdien notikušo balsojumu, pārvarēts lielākais šķērslis palīdzības piešķiršanā Ukrainai. Taču, lai 61 miljards ASV dolāru nonāktu līdz Kijivas militāro spēju stiprināšanai, likumprojekts vēl jāatbalsta ASV Senātam.

Tur tam prognozēts viegls ceļš uz atbalstu jau tuvāko dienu laikā. Un kā pēdējais solis – likumu jāparaksta arī ASV prezidentam Džo Baidenam.

Viņš to solījis darīt nekavējoties. Turklāt Pentagons jau sācis sagatavošanās darbus, lai ieročus pēc iespējas ātrāk nogādātu frontē.

Pakotnē, visticamāk būs ietvertas pretgaisa aizsardzības sistēmas, vidēja un tāla darbības rādiusa raķetes un artilērijas lādiņi.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala,  bet 2022. gada rudenī Ukrainai sekmīga pretuzbrukuma rezultātā izdevās padzīt okupācijas spēkus no Harkivas apgabala un Hersonas pilsētas. 2023. gada vasarā Ukraina sāka jaunu pretuzbrukumu, taču tas nebija sekmīgs.

Savukārt 2024. gadā ieroču trūkuma dēļ Ukrainai pārsvarā nākas aizstāvēties pret Krievijas uzbrukumiem, lai gan Ukrainas vadība uzsver, ka nav atteikusies no mērķa par okupācijas spēku padzīšanu no visas Ukrainas teritorijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti