Laikraksts: 2024. gadā viens no būtiskākajiem globālajiem riskiem ir Ukrainas teritorijas sadalīšana

Amerikāņu nedēļas laikraksts "Time" savā jaunākajā numurā ir publicējis sarakstu ar desmit lielākajiem globālajiem riskiem 2024. gadā. To vidū minēta gan šķelšanās ASV sabiedrībā, karadarbība Tuvajos Austrumos un nepietiekama mākslīgā intelekta (MI) uzraudzība, kā arī Ukrainas teritorijas sadalīšana.

Ukrainas teritorijas iespējamā sadalīšana prestižā laikraksta topā ierindota trešajā vietā. Žurnāls uzsver, ka šogad karš varētu sasniegt lūzuma punktu: ja Ukraina drīzumā neatrisinās savas problēmas ar karavīru trūkumu, nepalielinās ieroču un bruņojuma ražošanas apjomus un neizstrādās reālu militāro stratēģiju, tad tās teritoriālie zaudējumi var būt neatgriezeniski un tie pat varot paplašināties.

Laikraksts vēstīja, ka, neskatoties uz to, ka Krievijas iebrukums Ukrainā uzskatāms par vēsturisku neveiksmi un tā iespaidā NATO pievienojušās jaunas dalībvalstis, savukārt Eiropa vairs nepērk Krievijas enerģiju, Ukraina šogad tikšot ‘de facto’ sadalīta un Krievijai šobrīd ir pārsvars kaujas laukā.

"Kijiva ir saņēmusi triecienu no ASV politiskā un materiālā atbalsta samazināšanās, iespēja saņemt palīdzību no Eiropas ir tikai nedaudz lielāka. Ukrainai izmisīgi vajag vairāk karaspēka. Visu šo iemeslu dēļ Kijiva šogad uzņemsies lielākus militāros riskus, tostarp uzbrukumus lielākam skaitam mērķu Krievijas iekšienē, kas izraisīs nepieredzētu Krievijas reakciju un varētu iesaistīt NATO konfliktā," prognozēja laikraksts.

Tikmēr ANO Humāno lietu koordinācijas birojs (OCHA) ir paziņojis, ka vairāk nekā 14,6 miljoniem jeb aptuveni 40% Ukrainas iedzīvotāju šogad būs nepieciešama humānā palīdzība. 

To vidū gan nav iekļauti 6,3 miljoni ukraiņu, kuri kara dēļ bija spiesti bēgt uz ārzemēm, norādīja OCHA.

"Janvāra pirmajā nedēļā Ukrainu pāršalca uzbrukumu vilnis, kas sākās 29. decembrī un turpinās līdz pat šai dienai," sacīja ANO Humāno lietu aģentūras pārstāvis Jenss Larke. "Līdz ar vardarbību Ukrainu tagad ir pārņēmusi dziļa ziema. Turpināt plaša mēroga humānās palīdzības operācijas šobrīd ir tikpat steidzami kā jebkad agrāk."

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti