Dienas ziņas

Daļā veikalu atjaunota norēķināšanās ar depozīta kuponiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Krievija turpina uzbrukumus Ukrainas ostām

Krievija apšaudījusi Ukrainas pilsētas Mikolajivas centru

Krievijas karaspēks jau trešo nakti turpinājis uzlidojumus Ukrainas dienvidu pilsētām, mēģinot sagraut ostu infrastruktūru. Mikolajivā uzbrukumos cietušas arī vairākas dzīvojamās ēkas un bojā gājis viens, bet ievainoti vairāk nekā 20 cilvēki.

Vietējās varas iestādes ziņo, ka bojājumi ir nodarīti vismaz piecām daudzstāvu dzīvojamām ēkām.

Vienā no cietušajām Mikolajivas ēkām pilnībā iznīcināti divi no trim mājas stāviem. Cietuši deviņi cilvēki, pieci no tiem bērni.

Nu jau vairākas naktis uzbrukumus izjūt arī Odesa. Pēc trieciena vienā no ēkām ir izcēlies ugunsgrēks un ievainojumus ir guvuši vairāki cilvēki.

Ukrainas gaisa spēki paziņojuši, ka pret Odesas apgabalu ir palaistas arī virsskaņas pretkuģu raķetes "Oniks" un spārnotās raķetes X22. Uzbrukumos izmantoti arī Irānā ražotie trieciendroni  "Shahed". 

Odesas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Kipers informēja, ka pilsētas centrā ir postījumi, izcēlies ugunsgrēks 300 kvadrātmetru platībā un hospitalizēti divi ievainotie. Uzbrukumi veikti arī pa objektiem apgabalā, bet informācija par postījumiem tiek precizēta.

Uzbrukumi sākās pēc tam, kad Krievija izstājās no labības darījuma, kura mērķis bija garantēt Ukrainas graudu eksporta drošību Melnajā jūrā.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un nocietinātās Krievijas okupācijas spēku pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti