Slovāki nepieņem Fico valdības nostāju un vāc līdzekļus munīcijas iegādei Ukrainai

Par spīti Slovākijas premjerministra Roberta Fico atteikumam piedalīties Ukrainas munīcijas iegādes iniciatīvai, vairākas Slovākijas organizācijas sākušas līdzekļu vākšanas kampaņu "Munīcija Ukrainai". Šādā veidā daļa Slovākijas iedzīvotāju vēlas parādīt savu atbalstu kaimiņvalsts Čehijas ierosinātajā globālajā iniciatīvā par munīcijas iegādi Ukrainai.

Oficiālā Fico valdības nostāja ir, ka Krievijas uzsāktajam karam Ukrainā nav militāra risinājuma un ieroču sūtīšana Ukrainai tikai pagarina karu.

Taču proukrainiski noskaņoto slovāku organizētajā kampaņā vien divu dienu laikā jau savākti 700 tūkstoši eiro. Kampaņas organizatori ziņo, ka nevar pieņemt faktu, ka viņu valdība atsakās palīdzēt pašu kaimiņiem, tādēļ nolēmuši pierādīt, ka Slovākija nav gļēva un nostājas pareizajā vēstures pusē.

Līdzekļu vākšanas kampaņu rīko vairākas organizācijas un aktīvisti ar gadiem ilgu pieredzi līdzekļu vākšanā Ukrainai.

"Mēs nevaram pieņemt faktu, ka mūsu valdība atsakās palīdzēt mūsu kaimiņam. Pierādīsim, ka Slovākija nav gļēva un nostājas pareizajā vēstures pusē, ar pilsonisku līdzekļu vākšanu munīcijas iegādei. Palīdzēsim Ukrainai par spīti mūsu prokrieviskajai valdībai," paziņoja kampaņas organizatori tās oficiālajā vietnē, kas sāka darboties otrdien.

Līdzekļu vākšanas kampaņa notiek, pateicoties vairāku organizāciju un aktīvistu ar gadiem ilgu pieredzi centieniem. Starp šīm organizācijām ir "Mier Ukrajine" ("Miers Ukrainai"), "Darček pre Putina" ("Dāvana Putinam"), "Donio" un "All4Ukraine" ("Visu Ukrainai").

Kampaņu atbalsta daudzas ievērojamas personības, tai skaitā gandrīz 100 gadus vecais Oto Šimko – bijušais partizāns un vācu okupantu gūsteknis Otrā pasaules kara laikā. 

'"Nav iespējams risināt sarunas ar agresoriem; tos vajag sakaut. Šī pieredze no Otrā pasaules kara attiecas arī uz Ukrainu," Šimko sacīja video, atbalstot šo iniciatīvu.

Līdzekļu vākšanas kampaņu atbalsta arī bijušais ārlietu ministrs un prorietumnieciskais diplomāts Ivans Korčoks, kurš 6. aprīlī prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā zaudēja Fico sabiedrotajam Peteram Pellegrīni.

"Kāpēc es atbalstīju šo līdzekļu vākšanu? Pavisam vienkārši. Mūsu tuvākajam kaimiņam uzbruka, viņš aizstāvas, un tas nav iespējams bez bruņojuma. Karš var beigties uzreiz, kad Krievija izbeigs savu agresiju. Ukrainas atbalstīšana nav kara pagarināšana, tā ir kaimiņa eksistences atbalstīšana," Korčoks rakstīja sociālajos medijos.

Vairāki valdības ministri savos komentāros par šo līdzekļu vākšanu sacīja, ka to neatbalstīs.

Slovāki ir vākuši līdzekļus Kijivas atbalstam arī iepriekš, iegādājoties tai ātrās palīdzības mašīnas, atmīnēšanas mašīnu un izlūkošanas bruņumašīnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti