Slovākijas premjerministrs: Ukraina nav suverēna valsts

Slovākijas premjerministrs Roberts Fico sestdien paziņojis, ka Ukraina neesot suverēna valsts un ka tā esot pilnīgā ASV kontrolē.

Fico, kurš iestājas pret militāro palīdzību Kijivai un pret sankcijām, kam pakļauta Krievija, atkārtoti iebildis arī pret Ukrainas uzņemšanu NATO.

"Ukraina nav neatkarīga un suverēna valsts," sarunā ar sabiedrisko raidorganizāciju RTVS norādījis premjers. "Ukraina atrodas pilnīgā ASV ietekmē un kontrolē."

Trešdien Užhorodā, kas atrodas Ukrainas rietumos pie robežas ar Slovākiju, Fico paredzēta tikšanās ar Ukrainas premjerministru Denisu Šmihaļu.

"Es viņam pavēstīšu, ka esmu pret Ukrainas dalību NATO un ka uzlikšu tai veto," piebildis Fico. "Tā būtu vienkārši pamats Trešajam pasaules karam, nekas vairāk."

Valdības vadītājs arī izteicies, ka sarunā ar Šmihaļu atkārtoti apstiprinās, ka Kijiva nesaņems nekādus ieročus no Slovākijas armijas vai valsts.

Fico, kas pats sen tiek apsūdzēts korupcijā, atļāvies arī paziņot, ka Ukraina esot "viena no visvairāk korumpētajām valstīm pasaulē". "Dievs vien zina, cik daudz jums nosūtītās palīdzības kaut kur pazudusi," piebildis Slovākijas premjers.

Viņš arī apgalvojis, ka Krievijas uzsāktajam karam pret Ukrainu neesot militāra risinājuma un ka Ukrainai esot jāatsakās no daļas savas teritorijas.

"Nepieciešams zināma veida kompromiss, kas būs ļoti sāpīgs abām pusēm," uzsvēris Fico. "Uz ko gan viņi gaida? Ka krievi aizies? Tas nav reāli."

Slovākija ir viena no prokrieviskāk noskaņotajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, liecina Bratislavas domnīcas "Globsec" 2023. gadā publicētais pētījums.

Tomēr, neskatoties uz Fico agresīvo retoriku, ES samitā decembrī vienīgi Ungārija bloķēja 50 miljardu eiro lielās palīdzības piešķiršanu Ukrainai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti