Francija liek apturēt «iPhone 12» pārdošanu pārmērīga elektromagnētiskā starojuma dēļ

Francijas radiofrekvenču regulācijas aģentūra ANFR otrdien lika kompānijai "Apple" apturēt viedtālruņu "iPhone 12" pārdošanu, jo tie emitē pārāk daudz elektromagnētiskā starojuma.

Aģentūra pavēstīja, ka testos ir konstatēts, ka šī modeļa viedtālruņi emitē vairāk elektromagnētisko viļņu, kurus var absorbēt cilvēka ķermenis, nekā ir atļauts. 

ANFR paziņoja, ka ir likusi "Apple" no 12.septembra izņemt "iPhone 12" no Francijas tirgus.

Akreditētas laboratorijas ir konstatējušas, ka elektromagnētiskās enerģijas absorbcijas līmenis ir 5,74 vati uz kilogramu. Tas konstatēts testos, simulējot situāciju, kad tālrunis tiek turēts rokā vai atrodas kabatā.

Eiropas standarts nosaka absorbcijas līmeni līdz 4,0 vatiem uz kilogramu šādos testos.

"Ņemot vērā jau pārdotos tālruņus, "Apple" vistuvākajā laikā ir jāveic koriģējoši pasākumi, lai šie tālruņi tiktu piemēroti [Eiropas standartam]," teikts paziņojumā ANFR vietnē. "Citādi "Apple" vajadzēs tos atsaukt."

Šīs ziņas no Francijas pienāca tajā pašā dienā, kad "Apple" prezentēja jaunāko viedtālruni "iPhone 15" – pirmo šī uzņēmuma viedtālruņu modeli, kas aprīkots ar universālā lādētāja USB-C pieslēgvietu. 

Jaunais "Iphone 15" būs ar titāna rāmi, taču saglabās iepriekšējo modeļu formu. Pēdējos gados tehnoloģiju gigants izmantojis vairākus jaunākos atklājumus savu profesionālo viedtālruņu izstrādē, kamēr standarta modeļiem tiek saglabātas iepriekšējās funkcijas, kas tiek pamatotas ar to, lai telefoniem neceltos cenas.

Jaunais viedtālrunis būs ar mazliet lielāku ekrānu, taču izmēru ziņā saglabās iepriekšējās proporcijas. Tam būs 48 megapikseļu kamera ar uzlabotu telpiskā video uzņemšanu. Zināms, ka ASV no 22. septembra tie būs pieejami veikalos.

Eiropas Savienība noteikusi, ka visiem tālruņiem un citām mazajām elektroniskajām ierīcēm no nākamā gada beigām jābūt savietojamiem ar USB-C lādētājiem, lai samazinātu atkritumu apjomu un ietaupītu patērētāju naudu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti