Rīta Panorāma

Lielākajā daļā Ukrainas gaisa trauksme

Rīta Panorāma

Jauna filma par "atombumbas tēvu" Openhaimeru

Azerbaidžāna uz laiku slēgusi Lačinas koridoru

Azerbaidžāna uz laiku slēdz vienīgo Armēniju un Kalnu Karabahu savienojošo ceļu

Azerbaidžāna uz laiku slēgusi Lačinas koridoru – vienīgo ceļu, kas savieno Armēniju un Kalnu Karabahu. Baku apsūdz Sarkanā Krusta Armēnijas nodaļu kontrabandā.

Azerbaidžānas robežsardze informēja, ka Lačinas kontrolpunkta darbs apturēts, kamēr tiek veikta izmeklēšana par iespējamo Sarkanā Krusta transportlīdzekļu izmantošanu  kontrabandai. Organizācija nav veikusi nepieciešamos pasākumus, lai novērstu nelikumīgas darbības, piemēram, mobilo tālruņu nelikumīgu ievešanu. 

Tikmēr Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans jau pagājušajā mēnesī paziņoja, ka humānā situācija Kalnu Karabahā ir ievērojami pasliktinājusies. Praktiski apstājusies pārtikas piegāde, un pacientus nav iespējams nogādāt uz slimnīcām Armēnijā. 

Azerbaidžāna jau 23. aprīlī izveidoja kontrolpunktu pie ieejas Lačinas koridorā, bet pirms tam šīs valsts aktīvisti mēnešiem ilgi mēģināja bloķēt ceļu. Turpinās arī bruņotas sadursmes uz abu valstu robežas. 

KONTEKSTS:

Azerbaidžānas un Armēnijas starpā valda naidīgas attiecības kopš pagājušā gadsimta 90. gadiem, kad tika izcīnīts karš par Kalnu Karabahas reģionu. Reģions starptautiski ir atzīts kā Azerbaidžānas sastāvdaļa, bet to galvenokārt apdzīvo etniskie armēņi.

2020. gada septembrī uz Kalnu Karabahas faktiskās robežas sākās smagas kaujas, Azerbaidžānas armijai izdevās atkarot apmēram piekto daļu armēņu spēku iepriekš kontrolētās teritorijas. Karadarbībā dzīvību zaudēja aptuveni 6500 cilvēku.

Bruņotais konflikts ilga sešas nedēļas un beidzās 2020. gada novembrī, kad Armēnija un Azerbaidžāna ar Krievijas atbalstu noslēdza vienošanos par uguns pārtraukšanu, ko Armēnijā daudzi uzskata par kapitulāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti