Pasaules panorāma

Bažījoties par drošību, Harkivā mācību stundas notiek pazemē

Pasaules panorāma

Vai "Vagner" laiki ir beigušies?

Krievija pārraksta vēsturi – izdod jaunas mācību grāmatas

Okupācijas režīma skolās Krimā atzinīgi izsakās par Krievijas piegādāto «vēstures» mācību grāmatu

Krievijas jaunizdoto "vēstures mācību grāmatu" 11. klašu skolēniem okupētās Krimas pussalas Sevastopoles skolēnu vecāki un arī skolotāji vērtē atzinīgi. Okupācijas režīma izdotajā grāmatā pārrakstīta krietna daļa 20. gadsimta notikumu, tostarp iekļauta sadaļa par pilna mēroga iebrukumu Ukrainā un Krimas aneksiju.

Grāmatas saturu, tāpat kā autoru atlasi, noteica Krievijas Izglītības ministrija. Mācību grāmatā liela uzmanība pievērsta gan Krievijas vēsturei, gan arī agresorvalsts izvērstajam karam Ukrainā. Kādas Sevastopoles skolas vecāki dalījušies viedokļos par jauno vēstures mācību grāmatu. Jāatgādina, ka Sevastopole atrodas okupētajā Krimā.

"Mums ir ļoti svarīgi, lai mācību grāmatā tiktu atspoguļoti patiesi, īsti notikumi. Man ir liels prieks, ka beidzot mans bērns saņems pareizās atbildes uz jautājumiem: Kas notika? Kāpēc? Un, galvenais, kādu iemeslu dēļ?" vērtēja Sevastopoles iedzīvotāja Eleonora.

Sajūsmā par grāmatas saturu un tajā sniegtajiem skaidrojumiem par notikumiem Ukrainā bija arī kāda cita Sevastopoles iedzīvotāja Anna: 

"Man kā 2014. gada Krievijas pavasara notikumu lieciniecei ir svarīgi, lai mēs zinātu, kā tas īsti notika, un man ir liels prieks, ka mani bērni mācīsies vēsturi, izmantojot jaunas mācību grāmatas, jo tās atspoguļo patiesību."

Tikmēr Sevastopolē sastaptais Aleksandrs norādīja, ka par to, kas šeit noticis, visi, tostarp bērni jau tāpat zina, tāpēc ir tikai pašsaprotams, ka par to vēsta arī mācību grāmatās:

"Mēs dzīvojam Sevastopolē, Krimā, kur attīstījās mūsdienu Krievijas vēsture. Kāpēc tas nevarētu tikt atspoguļots jaunajās mācību grāmatās? Mūsu bērni jau zina, kas notika."

Jauno "mācību grāmatu" atzinīgi vērtēja ne tikai skolēnu vecāki, bet arī Sevastopoles skolas vēstures skolotāja Irina: 

"Mēs ļoti gaidījām šo mācību grāmatu, jo patiešām vēstures mācību grāmatās trūka faktu, materiālu, uzticamas informācijas, kas ir nepieciešama mūsu bērniem, lai viņi zinātu, kas notiek šodien, kas notika "Krimas pavasarī", un notiek tagad – Donbasā."

Mācību grāmatas galvenais autors ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina palīgs Vladimirs Medinskis. 

Cilvēktiesību organizācija "Amnesty International" norāda", ka jaunā mācību grāmata ir pilna ar propagandu. Autori cenšas attaisnot Krievijas nelikumīgās darbības, sākot ar Krimas aneksiju 2014. gadā un beidzot ar pilna mēroga iebrukumu Ukrainā pagājušā gada februārī.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti