Lukašenko: «Vagner» vadonis Prigožins uzturas Krievijā, nevis Baltkrievijā

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko, kurš dažas dienas pēc Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" vadoņa Jevgeņija Prigožina sarīkotā dumpja paziņoja, ka Prigožins ieradies Baltkrievijā, ceturtdien žurnālistiem pavēstīja, ka "Vagner" līderis tomēr uzturas Krievijā.

"Kas attiecas uz Jevgeņiju Prigožinu, viņš uzturas Sanktpēterburgā. Kur viņš ir šodien no rīta? Varbūt aizbraucis uz Maskavu, varbūt kaut kur citur, bet Baltkrievijas teritorijā viņa nav," apgalvo Lukašenko.

Lukašenko norāda, ka Krievijas vadonis Vladimirs Putins un Prigožins ir ļoti labi paziņas vēl no Sanktpēterburgas laikiem un viņu attiecības bijušas ļoti draudzīgas.

"Es pilnīgi skaidri zinu, ka Prigožins ir brīvībā. Šķiet, vēl vakar runāju ar viņu pa telefonu."

"Kas ar viņu notiks tālāk? Nu, dzīvē visādi gadās. Taču, ja jūs domājat, ka Putins ir tik ļauns un ļaunatminīgs, ka rītdien viņu kaut kur "novāks"... Nē, tā nebūs," prāto Lukašenko.

Pēc Lukašenko paziņojuma Kremlis pauda, ka neseko līdzi tam, kā Prigožins pārvietojas. "Vagner" līdera atrašanās vieta bijusi neskaidra kopš ar Lukašenko iesaisti tika panākta vienošanās par dumpja pārtraukšanu.

BBC jūnija beigās izsekoja Prigožina privātās lidmašīnas lidojumus uz Baltkrieviju un tās pašas dienas vakarā uz Krieviju. Taču nav skaidrs, vai Prigožins tiešām bijis šajā lidmašīnā. Līdz ar to viņa atrašanos vietu nav iespējams pārbaudīt.

Prigožina sarīkotā dumpja laikā Lukašenko darbojies kā vidutājs sarunās par konflikta izbeigšanu, un tika panākta vienošanās, ka Prigožins un daļa "Vagner" kaujinieku pārcelsies uz Baltkrieviju.

Taču pagaidām nekādas "Vagner" vienību pārvietošanas pazīmes nav manāmas. Lukašenko apgalvo, ka "Vagner" kaujinieki joprojām atrodas savās nometnēs.

"Viņus pēc Bahmutas atvilka uz savu nometni, kur viņi pašlaik arī atrodas," teica Lukašenko.

"Kāpēc jūs man vaicājat, kur šodien atrodas privātā militārā kompānija "Vagner" un tās vadītājs? Kā jums lieliski zināms, šī ir Krievijas kompānija. Tādēļ šis jautājums nav jāuzdod man."

Lukašenko apgalvo, ka jautājums par "Vagner" vienību izvietošanu Baltkrievijas teritorijā vēl nav izlemts. Tas galvenokārt esot atkarīgs nevis no viņa, bet gan Krievijas un pašu "vāgneriešu" lēmuma.

Lukašenko neredzot nekādu iespējamo risku, ko varētu radīt "Vagner" vienību izvietošana Baltkrievijā.

"Nometnes mēs neveidojam. Mēs viņiem piedāvājām dažas bijušās kara pilsētiņas, kas tika izmantotas vēl kara laikā," teica Lukašenko.

KONTEKSTS:

Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" vadītājs Jevgeņijs Prigožins 23. jūnijā paziņoja, ka gatavojas ar varu gāzt Krievijas militāro vadību un viņa vadītās vienības jau iegājušas Krievijas dienvidu teritorijās. 24. jūnijā "Vagner" militārās tehnikas kolonnas virzījās arvien tuvāk galvaspilsētai Maskavai, taču vakarā Prigožins negaidīti pavēstīja, ka nolēmis pārtraukt "vāgneriešu" virzīšanos uz Maskavu. 

Lai gan Krievijas vadonis Vladimirs Putins uzrunā sabiedrībai asi nosodīja Prigožina rīkoto militāro dumpi, to saucot par noziedzīgu avantūru, nodevību un triecienu mugurā, tomēr 24. jūnija vakarā Kremlī pavēstīja, ka "Vagner" kaujinieki tiks atbrīvoti no kriminālatbildības par bruņoto dumpi, bet Prigožins pārcelsies uz Baltkrieviju.

27. jūnijā Krievijas Federālais drošības dienests paziņoja, ka krimināllieta pret vāgneriešiem ir izbeigta, savukārt Baltkrievijas vadonis Aleksandrs Lukašenko apstiprināja, ka Prigožins ir ieradies Baltkrievijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti