Prigožina dumpja laikā Lukašenko bija izsludinājis Baltkrievijas armijā paaugstinātu kaujas gatavību

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko otrdien komentējis nedēļas nogalē Krievijā notikušo bruņoto dumpi, ko rīkoja algotņu grupējuma "Vagner" vadonis Jevgeņijs Prigožins. Lukašenko vēsta, ka dumpja laikā pavēlējis izsludināt Baltkrievijas armijā pilnu kaujas gatavību.

Lukašenko apgalvo, ka viņam bijis sāpīgi noskatīties uz notikumiem Krievijā, jo baltkrieviem un krieviem esot viena tēvzeme, kas plešas no Brestas līdz pat Vladivostokai.

Lukašenko slavē sevi par miera nosargāšanu

Baltkrievijas vadonis kārtējo reizi spodrināja savas spalvas, apgalvojot, ka jau 30 gadu gatavojas karam, tādēļ Baltkrievijā valda miers.

Viņš gan atzina, ka nekādas "krāsainās revolūcijas" nebūtu iespējamas, ja valstī nav radušies priekšnoteikumi šādiem notikumiem.

Lukašenko nedēļas nogalē iesaistījās Krievijas vadoņa Vladimira Putina un Prigožina konflikta risināšanā. Paredzams, ka saskaņā ar panākto vienošanos Prigožins un daļa "Vagner" kaujinieku varētu pārcelties uz Baltkrieviju.

Prigožina lidmašīna esot ieradusies Baltkrievijā

Otrdien parādījās ziņas, ka biznesa reaktīvā lidmašīna "Embraer 600" ar borta numuru RA-02795, ko, kā tiek apgalvots, izmanto Prigožins, no rīta nosēdusies Mačuļišču militārajā lidlaukā pie Minskas. Par to vēsta projekts "Belaruski Hajun", kas veic militāro aktivitāšu monitoringu Baltkrievijas teritorijā.

Neilgi pirms tam tur nolaidusies cita privātā lidmašīnu ar reģistrācijas numuru RA-02878, kas iepriekš izlidojusi no Sanktpēterburgas.

Lidmašīna "Embraer", ko iepriekš izmantojis Prigožins, svētdien dienas laikā izlidoja no Sanktpēterburgas uz dienvidaustrumiem, bet, atrodoties 500 kilometru attālumā no Rostovas pie Donas, tai izslēgts transponders. Vakarā tā atgriezusies Sanktpēterburgā, vēstīja izdevums "Važnije istorii" un projekts OCCRP.

Pēdējo reizi sabiedrībā Prigožins bija redzams sestdienas vakarā pie Dienvidu kara apgabala štāba Rostovā pie Donas.

Pirmdien pēc gandrīz divas diennaktis ilgas klusēšanas Prigožins izplatīja jaunu paziņojumu, kurā noliedza, ka sestdien notikušā dumpja mērķis bija gāzt Krievijā valdošo režīmu.

KONTEKSTS:

Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" vadītājs Jevgeņijs Prigožins 23. jūnijā paziņoja, ka gatavojas ar varu gāzt Krievijas militāro vadību un viņa vadītās vienības jau iegājušas Krievijas dienvidu teritorijās. 24. jūnijā "Vagner" militārās tehnikas kolonnas virzījās arvien tuvāk galvaspilsētai Maskavai, taču vakarā Prigožins negaidīti pavēstīja, ka nolēmis pārtraukt "vāgneriešu" virzīšanos uz Maskavu. 

Lai gan Krievijas vadonis Vladimirs Putins uzrunā sabiedrībai asi nosodīja Prigožina rīkoto militāro dumpi, to saucot par noziedzīgu avantūru, nodevību un triecienu mugurā, tomēr 24. jūnija vakarā Kremlī pavēstīja, ka "Vagner" kaujinieki tiks atbrīvoti no kriminālatbildības par bruņoto dumpi, bet Prigožins pārcelsies uz Baltkrieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti