Saūda Arābijā apspriež Kijivas desmit punktu miera plānu

Sestdien, 5. augustā, Saūda Arābijas ostas pilsētā Džidā sāksies Ukrainas desmit punktu miera plāna apspriede, kurā piedalīsies vairāk nekā 30 valstu. Miera plāns cita starpā paredz Krievijas armijas izvešanu no visas Ukrainas teritorijas.

Saūda Arābijā apspriež Kijivas desmit punktu miera plānu
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Ukrainas un Rietumu amatpersonas cer, ka apspriede Džidā varētu vainagoties ar miera samitu vēlāk šogad, kurā pasaules līderi atbalstīs kopīgus kara atrisināšanas principus.

Džidas samits tiek rīkots ar mērķi paplašināt Ukrainas miera plāna atbalstītāju koalīciju ar tādām globālo Dienvidu valstīm kā Indija un Brazīlija. Savukārt Saūda Arābija tika izraudzīta par samita norises vietu, lai Ukrainas miera plāna apspriešanas procesā iesaistītu Ķīnu, kas nav piedalījusies iepriekšējā Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā rīkotajā līdzīga formāta sanāksmē.

Jāmin, ka nedz Džidas samita sarunās, nedz arī gada beigās plānotajā miera samitā nav paredzēta Krievijas puses iesaiste.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un nocietinātās Krievijas okupācijas spēku pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti