Sporta studija

Kens Bloks izvēlas labāko #sportastudija konkursa ķiveri

Sporta studija

Hokeja kongresa kaislības

Mārtiņš Pļaviņš: Es turpināšu spēlēt pludmales volejbolu

Mārtiņš Pļaviņš: Turpināšu spēlēt pludmales volejbolu

Kopš 2012. gada, kad Londonas olimpiskajās spēlēs pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš duetā ar Jāni Šmēdiņu izcīnīja olimpisko bronzu, pagājis ilgs laiks. “Tas bija ļoti sen,” LTV raidījumā “Sporta studija” atzina sportists. Taču viņš turpinās darboties sportā  par spīti tam, ka iepriekš izskanējusi informācija, ka viņš grasoties pludmales volejbolu atstāt.

Informācija par to, ka Pļaviņš varētu aiziet no sporta, neesot patiesa, un šie vārdi izrauti no konteksta, paskaidroja pludmales volejbolists. Jā, esot bijuši piedāvājumi strādāt par treneri ārzemēs augstā līmenī. Taču viņš pieņēmis lēmumu turpināt spēlēt.

Pagaidām gan esot pāragri runāt par četrgades plānu – plāns jāizstrādā vienam gadam, Viņa partneris Haralds Regža, pēc Pļaviņa sacīta, ir progresējis, taču jāturpina strādāt ziemā, lai realizētu savu potenciālu lēcienā.

Aizvadītajā sezonā Pļaviņa un Regžas duetam tika piešķirts 24800 eiro liels atbalsts. Taču bija arī mērķis – Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs jāstartē diviem pludmales volejbola pāriem. Taču šis mērķis netika sasniegts. Visticamāk, ka finansējums nākamajā sezonā līdz ar to būs mazāks. Pļaviņš domā, šādu situāciju veicināja arī domstarpības.

Taču iespējas, ka finansējums tiks samazināts, Pļaviņu neapstādina. “Pirms sezonas kaut kur neaizbrauksim sagatavoties, vairāk tepat uz vietas,” norādīja sportists. Iespējams, nāksies izlaist kādu tālo posmu. Vai arī kādam no braucieniem tērēs personiskos līdzekļus.

Pēdējo četru gadu laikā Pļaviņš ir nomainījis daudzus partnerus pludmales volejbolā. “Liela vaina bija manī, ka nesanāca ar Jāni Pēdu un Hermani Egleskalnu. Gribējās uzreiz to rezultātu. Neapzinājos to, ka pēc olimpiādes vairs nebiju psiholoģiski gatavs un nerādīju to sniegumu, kuru vajadzēja rādīt,” atzina Pļaviņš, norādot, ka vairāk vajadzējis strādāt ilgtermiņā.

Viņš atzīst, ka pret pāriniekiem nekādu pārmetumu nav, drīzāk jāsaka paldies, ka viņi upurēja gadu un pamēģināja.

Pļaviņš ir profesionāls sportists, taču arī vīrs un trīs bērnu tēvs. Pirmkārt esmu vīrs un tēvs. Bez sievas atbalsta tas nebūtu iespējams,” teica Pļaviņš. Sieva viņam esot stipra un labi tiekot galā arī bez sportista palīdzības. Ja nebūtu bijis atbalsta no ģimenes, viņš nevarētu būt uz laukuma.

Savu sporta karjeru Pļaviņš sāka klasiskajā volejbolā, un tagad seko līdzi arī Raimonda Vildes vadītajai izlasei, kuru no iekļūšanas Eiropas čempionāta finālturnīrā šķir uzvara pret Igaunijas izlasi. Viņaprāt, lai tas notiktu, jāuzlabo serve un serves uzņemšana. Sportists atzina, ka Vilde viņu izlasē nav aicinājis, un pats labi apzinoties, ka klasiskajā volejbolā vairs neiederas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti