Varena atspēlēšanās paver Ostapenko ceļu uz Čārlstonas turnīra astotdaļfinālu

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko trešdien Čārlstonas turnīra otrajā kārtā trīs setu cīņā ar 4-6, 6-3, 7-6 (7-4) uzveica rīkotāju īpašo ielūgumu saņēmušo mājinieci Šelbiju Rodžersu un iekļuva astotdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Neveiksmīgi sāktajā izšķirošajā trešajā setā Aļona nonāca zaudētājās ar 0-4, tomēr spēja mērķtiecīgi ievirzīt spēles ritējumu sev labvēlīgi un pirmo reizi sezonā guva uzvaras divās spēles pēc kārtas.

Spēlē par vietu ceturtdaļfinālā Ostapenko pretiniece būs vāciete Tatjana Marija vai ASV tenisiste Medisona Kīza.

Nonākusi pirmajā setā zaudētājās ar 0-2, Aļona spēja ātri rezultātu līdzsvarot, tomēr septītajā geimā vēlreiz nenoturēja savu servi. Rodžersa 10. geimā pieļāva divas dubultkļūdas servēs, taču spēja nodrošināt uzvaru setā. Ostapenko otrajā setā pēc iegūta 3-1 pārsvara zaudēja punktu savā servē, bet turpinājumā nospēlēja ne vien agresīvi, bet arī gana precīzi, lai sāncensei neatstātu izredzes. Izšķirošajā trešajā setā Aļona bija zaudētājās ar 2-5, toties uzvarēja nākamajos četros geimos. Tiesa, savā servē 12.geimā viņa pie uzvaras punkta netika, bet paveica to divarpus stundas ilgušā mača taibreikā.

Rodžersa pirms starta dzimtajā pilsētā Čārlstonā vairāk nekā gadu nespēlēja kājas traumas dēļ un ir zaudējusi vietu Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā, kur pirms pāris gadiem bija TOP 50.

Ostapenko WTA rangā ieņem 31. vietu un Čārlstonā viņa ir izlikta ar 10. numuru. Pirmajā kārtā Aļona pārspēja Zviedrijas tenisisti Johannu Larsoni (WTA 88.).

Vēlāk trešdien Ostapenko aizvadīs pirmās kārtas maču dubultspēlēs, kopā ar horvātieti Dariju Juraku dodoties laukumā pret ASV pāri Hloju Beku un Emmu Navarro.

Jau vēstīts, ka Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova Čārlstonas turnīrā otrajā kārtā zaudēja amerikānietei Džesikai Pegulai.