Gulbis Sanktpēterburgā cīnīsies finālā (papildināts)

Ernests Gulbis sestdien ar pārliecinošu uzvaru 6-3, 6-3 pār Polijas tenisistu Mihalu Pšisjenžniju iekļuva Sanktpēterburgas turnīra finālā, liecina rīkotāju informācija. Cīņā par karjerā ceturto titulu Gulbis svētdien tiksies ar spāni Gilermo Garsiju-Lopesu.

(papildināts ar Ernesta Gulbja teikto un viņa pretinieku finālā)
Gulbis svētdien pretendēs uz karjerā ceturto titulu Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīros. Šosezon Gulbis jau izcīnīja vienu uzvaru, kad martā palika nepārpēts Delrejbīčā, ASV. Gulbis vēl ne reizi nav zaudējis finālā, ja tajā iekļuva.

Sanktpēterburgā ar sesto numuru izliktis Gulbis pirmā seta vidū, cenšoties panākt bumbu, ieskrēja reklāmas plakātā un nobrāza ceļgalu, tomēr tas viņa spēli neietekmēja. Noslaucījis asinis ar dvieli, Latvijas tenisists no mediķa palīdzības atteicās. Tobrīd Pšisjenžnijs vēl izrādīja līdzvērtīgu pretestību, taču pirmā seta galotnē Gulbis izšķirošu punktu guva pretinieka servē, panākot 5-2.

Vēlreiz Pšisjenžnija servē Gulbis punktu nodrošināja otrajā setā, izvirzoties vadībā ar 2-1, un poļa spēle tobrīd sabruka. Toties Gulbis ar teicamām servēm neatstāja pretiniekam daudz izredžu, turklāt pasaules rangā 112.vietā ierindotais Pšisjenžnijs pieļāva arī daudz nepiespiestu kļūdu. Karjerā pirmajā ATP turnīra pusfinālā Polijas tenisists seta galotnē savu spēli nedaudz uzlaboja, bet tas viņam nepalīdzēja pēdējā geimā noturēt savu servi, un Gulbis realizēja otro mačbumbu.

Gulbis pēc spēles žurnālistiem pastāstīja, ka juties slābans, jo vakarā nav varējis aizmigt, un gulējis tikai piecas stundas. "Šodien vislabāk spēlēju, kad iespēlējos," teica Gulbis. "Man patīk spēlēt skaisti, taču galu galā gribu arī uzvarēt. Esmu gana daudz spēļu karjerā skaisti zaudējis, tagad gribu neskaisti uzvarēt," viņš paskaidroja.

Gulbis piebilda, ka labprāt uzvarētu turnīrā Krievijā, jo viņā rit ceturtdaļa krievu asiņu. "Jūtos šeit kā savējais, tādēļ šis turnīrs man ir svarīgs" sacīja Latvijas tenisists. Līdzšinējās trīs uzvaras turnīros Amerikā viņš izskaidroja ar apstākli, ka aiz okeāna spēlēt ir vieglāk, jo nekas nenovērš uzmanību. Sanktpēterburgā pēc uzvaras ceturtdaļfinālā viņš devies uz koncertu filharmonijā, bet pēc iekļūšanas finālā nekādus plānus vakaram nav iecerējis, jo grib pagulēt.

Nepiepildījās Gulbja vēlme finālā spēlēt pret Portugāles tenisistu Žoau Souzu, kuru Latvijas spēlētājs svētdien labprātāk būtu redzējis kortā kā mazāk pieredzējušu sāncensi, kas vairāk nervozētu. Souza pusfinālā ar 1-6, 1-6 kapitulēja Garsijam-Lopesam.

Gulbis pret pasaules ranga 74.vietā ierindoto Garsiju-Lopesu ir aizvadījis divas cīņas, kurās katrs tenisists guva pa vienai uzvarai. Turklāt Gulbis uzvarēja 2008.gadā Sanktpēterburgā pirmajā kārtā.

Jau vēstīts, ka pasaules ranga 36.vietas īpašnieks Gulbis iepriekšējās kārtās Sanktpēterburgā ātri sagrāva mājinieku Mihailu Jelginu, trijos setos pieveica Igaunijas spēlētāju Jurgenu Zopu, kā arī neatstāja cerības spānim Roberto Bautistam Agutam.

Sanktpēterburgas turnīrā, kur tenisisti cietā seguma laukumā sadalīs 456 000 dolāru balvu fondu, uzvarētājs nopelnīs 250 reitinga punktu.