Gulbis bez sarežģījumiem tiek «Roland Garros» trešajā kārtā (papildināts)

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis trešdien Parīzē ar 6-2, 7-5, 6-0 uzvarēja argentīnieti Fakundo Banjisu un pirmo reizi kopš 2008.gada Francijas atklātajā čempionātā tika tālāk par otro kārtu. Gulbja nākamais pretinieks "Roland Garros" kortos būs Čehijas tenisists Radeks Štepāneks.

(papildināts ar Ernesta Gulbja pretinieku trešajā kārtā)
Sīvākā spēkošanās risinājās otrajā setā, kas bija ilgāks nekā abi pārēji seti kopā. Tomēr lielāks vai mazāks Gulbja pārsvars izpaudās visā cīņas gaitā, lai gan Latvijas tenisists vairāk turējās pie gala līnijas un atšķirībā no pretinieka reti centās spēlēt tuvāk pie tīkla.

Pirmajā setā Gulbis pa punktam guva pretinieka pirmajā un pēdējā servē, neatstājot pasaules ranga 143.vietas īpašniekam Banjisam daudz izredžu. Vairāk nekā stundu ilga otrais sets, kurā Gulbis ilgstoši spēlētajā 11.geimā tomēr spēja tikt pie izšķirošā punkta Banjisa servē.

Pēc diviem zaudētiem setiem Banjisa pretestība saplaka, un turnīrā ar 18. numuru izliktais Gulbis turpinājumā pārliecinoši nodrošināja uzvaru.

Savukārt Štepāneks vietu turnīra 32 spēcīgāko dalībnieku vidū nodrošināja ar uzvaru pār turnīra 15. raketi krievu Mihailu Južniju - 6-0, 6-3, 3-6, 6-4. Gulbis rangā 43.vietā ierindoto Štepāneku ir uzveicis visās trijās līdzšinējās savstarpējās spēlēs.

Jau vēstīts, ka pasaules rangā 17. vietu sasniegušais Gulbis "Grand Slam" turnīra pirmajā kārtā uzvarēja poli Lukašu Kubotu. Savukārt Banjiss pamatturnīrā iekļuva pēc kvalifikācijas pārvarēšanas.

Gada otrais "Grand Slam" turnīrs "Roland Garros" tenisita kortos ar 24 miljonu eiro balvu fondu ilgs līdz 8.jūnijam. Gulbis Parīzē spēlē kopš 2007.gada, taču tikai vienreiz ir ticis tālāk par otro kārtu, kad 2008.gadā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.