Latvijas pludmales volejbolisti iekļūst olimpiskās kvalifikācijas turnīra ceturtdaļfinālā

Jūrmalā turpina norisināties Nāciju kauss pludmales volejbolā, kas reizē ir arī olimpiskās kvalifikācijas turnīrs. Piektdien, 14. jūnijā, dāmu konkurencē tika noskaidrotas pusfinālistes, bet vīriešu sacensībās Latvijas pludmales volejbolisti nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, kur jātiekas ar Vācijas komandu.

Vīru sacensībās cīņu par iekļūšanu izslēgšanas spēļu kārtā Latvijas komanda tikās ar Zviedriju.

Vispirms Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkevičs ar rezultātu 2-1 (21:17, 19:21, 15:7) uzveica Zviedrijas pāri Teodoru Grānu/Linusu Isaksonu.

Latvijas volejbolisti seta sākumā spēja iekrāt divu punktu pārsvaru (4:2), veiksmīgi pie tīkla darbojoties Bedrītim. Tiesa, zviedri šo pārsvaru ātri vien nodzēsa, tiekot pie iespējas izvirzīties vadībā, bet servē tika pieļauts brāķis. Tam sekoja zviedru kļūda gremdē, kas ļāva latviešiem atjaunot divu punktu pārsvaru. Tehniskajā pārtraukumā Latvija devās pie rezultāta 12:9. Latvieši pēc pārtraukuma guva vēl divus punktus, iekrājot līdz tam brīdim lielāko pārsvaru spēlē. Tiesa, uzreiz pēc tam gremdē divos uzbrukumos pēc kārtas kļūdījās Rinkevičs.

Zviedrijas volejbolisti turpināja servēt pa Rinkeviču, kura sekmes uzbrukumā bija mainīgas. Tomēr pie 16:15 viņš ar spēcīgu gremdi spēja gūt svarīgu punktu. Arī nākamajā izspēlē viņš izvilka sarežģītu bumbu, noslēdzot savu uzbrukumu ar māņu sitienu. Pēc mirkļa sekoja vēl viena lieliska Rinkeviča gremde – 19:16. Latvieši iekrāto pārsvaru noturēja, uzvarot setā ar 21:17.

Otro setu veiksmīgāk sāka zviedri, izvirzoties vadībā ar 7:4. Latvijas duets vēl pirms tehniskā pārtraukuma (kopā pa abām komandām gūts 21 punkts) pamanījās pieļaut trīs kļūdas servē. Tehniskajā pārtraukumā Zviedrija devās ar rezultāta pārsvaru 13:8. Latvieši arī seta turpinājumā nespēja atrast savu spēli, ļaujot zviedriem pārsvaru palielināt līdz pat +7 (17:10).  Atlikušajā seta daļā latviešiem izdevās sarīkot pakaļdzīšanos, samazinot rezultāta starpību līdz pat 18:20. Tajā brīdī zviedri pieprasīja pārtraukumu. Arī tas zviedriem nepalīdzēja, jo Bedrītis blokā Latvijai atnesa vēl vienu punktu. Tomēr nākamajā izspēlē zviedri šim setam spēja likt punktu – 21:19 par labu Zviedrijai.

Līdzīgi kā vakar, arī šodien Bedrītim un Rinkevičam bija jāaizvada trešais sets. Seta ievadā pretiniekus pretiniekus pie tīkla trīs reizes vienā izspēlē "apsēdināja" Rinkevičs, kurš pēc pozīcijas tomēr nav bloķētājs. Latvijas duetam turpinājumā izdevās noturēt trīs vai četru punktu pārsvaru. To latvieši spēja "izstiept", gala rezultātā setu uzvarot ar 15:7.

Ar to arī Latvijas vīriešu pludmales volejbola komandai, visticamāk, pietiks ceļazīmei uz turnīra ceturtdaļfinālu.

Intervija ar Artūru Rinkeviču/Ardi Danielu Bedrīti

Rinkevičs pēc mača sarunā ar Latvijas Televīziju (LTV) norādīja, ka īsti nesaprot, kāpēc otrajā setā, līdzīgi kā vakar, neesot izdevies noturēt koncentrāciju. Savukārt Bedrītis sacīja, ka zviedru serves šajā mačā nebija kvalitatīvas.

"Jāiet sveicināties, bet uzmetusies zosāda. Auksts ārā nav, bet ir zosāda. Fantastiska gaisotne," par fanu atbalstu Majoru pludmalē izteicās Rinkevičs.

Savukārt Mārtiņš Pļaviņs/Kristiāns Fokerots Elmeram Andersonam/Jakobam Nilsonam-Holtingam piekāpās ar 1-2 (21:15, 19:21, 13:15).

Pirmā seta ievadā zviedri servēja pa Pļaviņu, bet pieredzes bagātais latvijas volejbolists arī atrodoties visai tālu no tīkla spēja pretinieku laukumā atrast tukšās vietas, ļaujot Latvijas pārim iekrāt trīs punktu pārsvaru (7:4). Latviešiem bija izdevies uzsākt nelielu izrāvienu, bet pie 9:5 Fokerots kļūdījās servē, kam sekoja zviedru punkts pēc viņu pašu serves. Tam sekoja vēl divas latviešu kļūdas un rezultāta tablo vēstīja jau 9:9. Tehniskajā pārtraukumā abas komandas devās pie rezultāta 11:10 par labu Latvijai.

No tehniskā pārtraukuma Latvija atgriezās ar Fokerota kļūdu servē. Uzreiz pēc tam viņa pieredzes bagātais kolēģis ar precīzu spēli pie tīkla trīs reizes pēc kārtas ļāva Latvijai uzaudzēt trīs punktu pārsvaru. Latvijas mazo izrāvienu zviedri aplauza ar ļoti spēcīgu gremdi pēc otrā pieskāriena. Pēc tam Latvijai vēlreiz izdevās "izstiept" pārsvaru līdz +5 (17:12). Latvieši nepazaudēja iekrāto handikapu uz rezultāta tablo un pirmajā setā uzvarēja ar 21:15.

Otrā seta ievadā abi dueti spēlēja "punkts punktā", bet tad divas reizes pēc kārtas blokā ļoti precīzi nospēlēja Fokerots, panākot 7:4. Tehniskajā pārtraukumā Latvija devās ar trīs punktu pārsvaru (12:9). Arī pēc šī pārtraukuma latvieši turpināja turēt trīs punktu pārsvaru. Pie 17:14 Fokerots pieļāva kļūdu servē. Tam sekoja veiksmīga zviedru izspēle un Latvijas pārsvars tika sadeldēts līdz minimumam. Pēc vēl divām veiksmīgām izspēlēm zviedri jau bija vadībā ar 18:17. Pēc garākām izspēlēm seta izskaņā latvieši tomēr piekāpās ar 19:21.

Trešā seta ievadā Fokerots reabilitējās par nepārliecinošo sniegumu otrā seta izskaņā, gūstot punktu ar labu gremdi. Turpinājumā ar dažādiem uzbrukumiem pretiniekus veiksmīgi "apstrādāja" Pļaviņš. Tam sekoja Fokerota bloks un Latvija jau pārņēma vadību ar 5:4. Tam sekoja viltīga Fokerota serve, dodot latviešiem jau divu punktu pārsvaru. Līdzīgi kā seta sākumā, zviedriem izdevās trāpīt servi, kura trāpa pa tīklu un ieveļas Latvijas dueta laukuma pusē – 6:6. Tam sekoja zviedru kļūda servē un Fokerota precīza darbība blokā, kas latviešiem ļāva atgūt divu punktu pārsvaru. Pie rezultāta 9:8 servē kļūdījās Fokerots, bet jau nākamajā epizodē viņš reabilitējās ar spēcīgu un precīzu gremdi. Pie rezultāta 11:11 Fokerots jau kārtējo reizi izvēlējās uzbrukt ar otro pieskārienu, bet šis uzbrukums bija neveiksmīgs. Tad zviedri ar sevi panāca rezultātu +2 (13:11). Uzreiz pēc tam negaidītu kļūdu servē pieļāva Pļaviņš. Jau nākamajā izspēlē Fokerots pieskārās tīklam un zviedru duets svinēja uzvaru ar 15:13.

Latvijai un Zviedrijai priekšā bija zelta sets, kas gan bija formalitāte, jo Latvijas pludmales volejbolisti jau bija tikuši Nāciju kausa izslēgšanas spēļu fāzē.

Intervija ar Mārtiņu Pļaviņu/Kristiānu Fokerotu

Pļaviņš pēc mača atzina, ka pievīla pašu kļūdas. Savukārt Fokerots norādīja, ka zviedri viņu, iespējams, drusku pārsteigušu ar serves pārvirzīšanu no Pļaviņa uz viņu.

"Cepuri nost, ka viņi kaut ko drusku pamainīja un uzvarēja," sacīja Pļaviņš.

Zelta setā Bedrītis/Rinkevičs tikās ar Andersonu/Nilsonu-Holtingu. Seta ievadā komandas viena otru nepalaida tālāk par viena punkta atšķirību. Pie 4:3 servē atkal kļūdījas Bedrītis. Tomēr uzreiz pēc tam Latviju vadībā izvirzīja Rinkevičs. Šādi abas komandas turpināja audzēt rezultātu līdz pat 5:5, kad trīs punktus pēc kārtas izdevās gūt latviešiem. Latvija tehniskajā pārtraukumā devās ar trīs punktu pārsvaru (9:6). Latvijas duets pārsvaru neizlaida un setā zelta setā uzvarēja ar 15:13.

Tas nozīmē, ka Latvijas pludmales volejbolisti uzvarēja D apakšgrupā. Turnīra ceturtdaļfinālā Latvijas komandai būs jātiekas ar vāciešiem.

Artūru Rinkeviču/Ardi Danielu Bedrīti pēc zelta seta

Rinkevičs pēc spēles intervijā LTV vēlreiz slavēja publikas atbalstu. Arī Bedrītis norādīja, ka laukumā dodas publikas sniegto emociju dēļ. Viņš arī piebilda, ka pirms zelta seta bijis spiests meklēt kreklu, kuru jau bija atdevis faniem, jo nebija gaidījis, ka vēl būs jādodas laukumā.

"Tagad būs tikai un vienīgi augsta līmeņa volejbols. Pret visiem Vācijas spēlētājiem esam spēlējuši. Šeit jau ir sava spēle, emocijas un skatītāju atbalsts," sacīja Bedrītis.

13. jūnijā Latvijas sieviešu izlase nespēja pārvarēt Nāciju kausa apakšgrupu fāzi, atzīstot gan Lietuvas, gan Ukrainas komandu pārākumu.

Sieviešu konkurences ceturtdaļfinālā latvietes uzvarējusī Lietuvas komanda tikās ar Itālijas pludmales volejbolistēm.

Pirmajā abu komandu duelī pārliecinošu zaudējumu cieta lietuvietes Rugile un Gerda Grudzinskaites, atzīstot Reku Orsi-Totu/Gjadu Banki pārsvaru ar 0-2 (15:21, 13:21).

Pēc tam laukumā devās mačā Ieva Dumbauskaite/Ieva Vasiļauskaite spēlēs pret Margeritu Bankinu/Klaudiju Skampoli. Arī šajā duelī uzvaru svinēja Itālijas duets, lietuvietes pārspējot ar rezultātu 2-0 (27:25, 21:16).

Dienas pirmajos mačos ceturtdaļfināla kārtu pārvarēja Austrijas un Čehijas volejbolistes, kuras uzveica attiecīgi Ukrainas un Somijas komandas. Tāpat pusfinālam kvalificējās arī Nīderlandes komanda, pievecot Polijas izlasi.

Pusfināla komandas sieviešu konkurencē: Itālija, Nīderlande, Čehija un Austrija.

Nolikums paredz, ka katrā mačā uzvarētāju nosaka pēc divu aizvadīto spēļu iznākuma. Ja katra komanda mačā gūst pa vienai uzvarai, uzvarētāju nosaka zelta setā līdz 15 punktiem, spēlējot brīvi izvēlētiem komandu sastāviem.

Turnīra uzvarētāji sievietēm un vīriešiem pa vienai ceļazīmei uz Parīzi nodrošinās nacionālajai olimpiskajai komitejai.

Pēc vietas olimpiskās kvalifikācijas rangā dalību Parīzes spēlēs nodrošināja spēcīgākais Latvijas sieviešu pāris Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova. Pēc vietas rangā noteica 17 olimpisko spēļu turnīra pārus gan sievietēm, gan vīriešiem. Nāciju kausā var piedalīties tikai valstis, kam pēc vietas rangā nav pilna olimpiskā dalības kvota. Tā kā Graudiņa/Samoilova olimpisko ceļazīmi jau ir nopelnījušas, Nāciju kausa turnīrā viņas nevar startēt.