Gulbis ar uzvaru sāk Romas «Masters» tenisa turnīra kvalifikāciju

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis sestdien Romas "Masters" turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā divos setos ar 6-2, 6-4 uzvarēja mājinieku Luku Vanni, liecina rīkotāju informācija. Lai iekļūtu pamatturnīrā, kvalifikācijas dalībniekiem jāpārvar divas kārtas.

Gulbis ar divu breiku pārsvaru nodrošināja pārliecinošu vadību 5-1 pirmajā setā, savukārt otrajā setā abi tenisisti noturēja savu servi, līdz Latvijas tenisists izmantoja breikbumbu un panāca 5-4. Pasaules rangā 140.vietā ierindotais Vanni izglābties nespēja un Gulbis savā servē nodrošināja uzvaru.

Cīņā par vietu pamatturnīrā Gulbja pretinieks būs amerikānis Deniss Kudla, kurš kvalifikācijā izlikts ar ceturto numuru un Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā šonedēļ ieņem 61.vietu. Ar 12.numuru kvalifikācijā izliktais Gulbis rangā ir 83.pozīcijā.

Romas "Masters" turnīrs māla seguma laukumos ilgs līdz 15.maijam. Ar pirmo numuru turnīrā ar 4,3 miljonu eiro balvu fondu ir izlikts pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs.

Pirms nedēļas Gulbis zaudēja Madrides "Masters" pirmajā kvalifikācijas spēlē un šosezon viņš pamatturnīros ir guvis tikai divas uzvaras 10 spēlēs. Skaitot arī spēles kvalifikācijā, Gulbja rēķinā šogad ir sešas uzvaras 16 mačos.