Ostapenko nepabeidz spēli Īstbornas tenisa turnīra ceturtdaļfinālā

Septiņu uzvarētu spēļu sērija ceturtdien pārtrūka Latvijas spēcīgākajai tenisistei Aļonai Ostapenko, kura Lielbritānijā nepabeidza ceturtdaļfinālu Īstbornas turnīrā, aizvadot tikai vienu setu.

Ostapenko pirmajā setā ar 6-7 (8-10) piekāpās pieredzējušajai Itālijas tenisistei Kamillai Džorži un spēli vairs neturpināja. Pirms taibreika Ostapenko pieprasīja medicīnisko pārtraukumu, pēc kura atgriezās kortā. Taibreikā Aļona neizmantoja trīs setbumbas un pēc zaudētā seta nolēma maču neturpināt reiboņu dēļ, vēstīja Sieviešu tenisa asociācija (WTA).

Aļona spēlēs pret Džordži nebija zaudējusi kopš 2016. gada, turklāt guva uzvaras abās līdzšinējās savstarpējās spēlēs uz zāles seguma.

Abas tenisistes Īstbornā tikās arī pirms gada, kad pusfinālā pārāka bija Latvijas spēlētāja. Aļona pērn Īstbornā spēlēja finālā, taču arī Džordži šis turnīrs ir bijis gana veiksmīgs, un viņa sasniedza pusfinālu trešo gadu pēc kārtas.

WTA rangā 17. pozīcijā ierindotā Ostapenko turnīru noslēdza ar 100 reitinga punktu guvumu.

Iepriekš pirmajās divās kārtā Ostapenko uzveica čehieti Barboru Stricovu (WTA 677.) un pārspēja mājinieci Harietu Dārtu (WTA 109.). Savukārt Džordži (WTA 67.) vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja uzvara pār turnīra ceturto raketi tunisieti Onsu Žabēru, pirmo reizi sezonā pārspējot ranga TOP10 līmeņa pretinieci.

Aļona Īstbornā ieradās no Birmingemas, kur triumfēja pakāpi zemākā turnīrā. Ostapenko nebija zaudējusi ne reizi kopš maija beigām, kad cieta neveiksmi Francijas atklātā čempionāta otrajā kārtā.

Uz zāles seguma Īstbornā risinās pēdējais turnīrs pirms Vimbldonas čempionāta, pulcējot spēcīgu sastāvu.

Ostapenko kopā ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku piedalās arī dubultspēlēs, kur abas ir nodrošinājušas dalību pusfinālā.

Īstbornā tenisistes cīnās par 780 000 eiro balvu fondu un uzvarētāja vienspēlēs nopelnīs 470 ranga punktus. Uzvarētāja kļūs zināma sestdien, 1. jūlijā, bet jau divas dienas vēlāk sāksies Vimbldonas čempionāts.

Latvijas otrā rakete Darja Semeņistaja ceturtdien Vimbldonas čempionāta kvalifikācijas turnīrā izšķirošajā trešajā kārtā ar 2-6, 3-6 zaudēja beļģietei Grētai Minnenai un pamatturnīrā netika.