IZM redz iespēju novirzīt papildu 124 500 eiro sportistu sagatavošanai Olimpiskajām spēlēm Tokijā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) redz iespēju novirzīt papildu 124 500 eiro sportistu sagatavošanai Vasaras Olimpiskajām spēlēm Tokijā, liecina IZM rosinātie un valdības konceptuālie atbalstītie priekšlikumi saistībā ar nākamā gada budžetu.

IZM skaidro, ka priekšlikums paredz precizēt valsts budžeta ilgtermiņa saistības valsts galvoto reģionālo olimpisko centru projektu īstenošanai. Ministrija norāda, ka ietaupīti līdzekļi IZM budžeta apakšprogrammā, kas paredz dotāciju Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) valsts galvoto aizdevumu atmaksai. Proti, tiek veiktas aizdevumu pamatsummu pirmstermiņa atmaksas, kā rezultātā samazinās procentu maksājums bankām.

Līdz ar to ministrija rosinājusi izdevumu pārdali. 30 000 eiro rosināts novirzīt Latvijas Paralimpiskajai komitejai, lai sagatavotu sportistus un nodrošinātu viņu dalību 2020.gada Vasaras Paralimpiskajās spēlēs Tokijā, bet 94 510 eiro - sportistu sagatavošanai un dalības nodrošināšanai Tokijas Olimpiskajās spēlēs, naudu piešķirot LOK.

Šie IZM priekšlikumi ir daļa vairāku ministriju iesniegtajiem fiskāli neitrālajiem priekšlikumiem budžeta prioritāšu nodrošināšanai. Tos 17.septembrī konceptuāli atbalstīja valdība. Ministrijām vēl jāsagatavo attiecīgi normatīvo aktu grozījumi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Sporta politika
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti