Starptautiskā Olimpiskā komiteja iesaka Krievijas un Baltkrievijas sportistu atgriešanos neitrālā statusā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) rekomendē ļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties sacensību apritē kā neitrāliem atlētiem, otrdien paziņoja SOK prezidents Tomass Bahs.

SOK rekomendācijās starptautiskajām sporta veidu federācijām un sacensību rīkotājiem teikts, ka sportisti sacensībās var atgriezties tikai kā individuāli pārstāvji, nevis kā komandu dalībnieki.    

Tomass Bahs par Krievijas un Baltkrievijas sportistiem starptautiskā apritē
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Sportisti un apkalpojošais personāls, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā, nedrīkst piedalīties sacensībās. Tāpat startēt nedrīkst sportisti un sacensībās piedalīties apkalpojošā personāla pārstāvji, kuri ir Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki. 

Sportistiem jāatbilst arī starptautisko federāciju antidopinga noteikumiem. 

SOK rekomendācijas joprojām izslēdz starptautisko sporta sacensību norisi Krievijā un Baltkrievijā, kā arī šo valstu karogi, himnas un nacionālie simboli nedrīkst tikt demonstrēti sacensību laikā. Federācijām arī rekomendēts šo valstu pārstāvjus neielūgt uz starptautiskajām sacensībām.

SOK valde apstiprina, ka šīs rekomendācijas neattiecas uz sportistu dalību tuvākajās divās olimpiskajās spēlēs, un lēmums šajā jautājumā pagaidām nav pieņemts.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā un Baltkrievijas sniegtā atbalsta militārajām darbībām SOK 2022. gada februārī ieteica visām starptautiskajām sporta federācijām un sporta pasākumu organizatoriem neaicināt un nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu un amatpersonu dalību starptautiskās sacensībās.

2023. gada janvārī SOK paziņoja par nepieciešamību izzināt iespējas un ceļus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportisti varētu piedalīties 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Pret Krievijas un Baltkrievijas sportistu atgriešanos aktīvi iebilst rietumvalstu valdības un sporta organizācijas, bet daudzviet citur pasaulē SOK nodomi agresorvalstu sportistu atgriešanai sacensībās nav izraisījuši pretsparu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti