Agresorvalstu sportistiem olimpiskajās spēlēs neprasīs parakstīt pretkara paziņojumus

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir ieviesusi virkni prasību, kas rīkotāju apstiprinātiem Krievijas un Baltkrievijas sportistiem neatkarīgā statusā pavērs ceļu uz dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs, tomēr nosacījumi neparedz atsevišķu prasību agresorvalstu atlētiem apliecināt nosodījumu karam Ukrainā.

Akceptētajiem neitrālajiem sportistiem olimpiskajās spēlēs būs jāievēro tādas pašas prasības kā citiem dalībniekiem. Noteikumu apkopojumā vienīgais punkts saistībā ar karu ir dalībnieka apņemšanās ievērot Olimpisko hartu un olimpiskās kustības miera misiju. Citu prasību vidū ir pakļaušanās antidopinga noteikumiem, SOK Ētikas kodeksam un publicitātes sociālajos medijos nosacījumiem. 

SOK prognozē, ka Parīzes olimpiskajās spēlēs varētu piedalīties 36 sportisti ar Krievijas pasi un 22 dalībnieki no Baltkrievijas, kam visiem vēl veiktu atbilstības pārbaudi. Neitrālo sportistu palīgpersonālā būs ļauts piesaistīt tikai tehniskos un medicīnas darbiniekus. 

Neitralitātes noteikumi paredz, ka olimpiskajās spēlēs nedrīkst piedalīties sportisti, kas "aktīvi atbalstījuši" Krievijas karu Ukrainā.

SOK noteikumos nav plašāka skaidrojuma, ko nozīmē aktīva kara atbalstīšana, bet ir norāde, ka nav pieļaujams dalībnieku vidū iekļaut sportistus, kam ir līgumi ar Krievijas vai Baltkrievijas militārajām vai valsts drošības struktūrām. Pirms neitrāla statusa piešķiršanas paredzēts izvērtēt starptautisko sporta federāciju informāciju, sportistu darbības sociālajos medijos un publiski paustus viedokļus. 

Olimpisko spēļu norises vietā un medijos neitrālajiem dalībniekiem būs aizliegts izrādīt jebkādu saistību ar savu valsti un jebkādu simboliku, kas asociējas ar militārismu vai Krievijas īstenoto karu Ukrainā. Par pārkāpumu varēs piespriest tūlītēju diskvalifikāciju un rezultātu anulēšanu. 

Lai individuāli izvērtētu agresorvalstu sportistu atbilstību dalībai Parīzes spēlēs, SOK nodibināja trīs personu darba grupu,

kur līdzās SOK viceprezidentei Nikolai Hovercai un SOK Atlētu komisijas dalībniekam Sengminam Rju darbosies arī SOK Ētikas komisijas pārstāvis Pau Gasols, kurš pasaules slavu guvis basketbola laukumos.

SOK vēl izvērtēs, vai uz Parīzes spēlēm aicināt Baltkrievijas Oolimpiskās komitejas ģenerālsekretāru, bet abu agresorvalstu oficiālajām valsts amatpersonām ierašanās būs liegta.

Parīzes olimpiskās spēles ilgs no 26. jūlija līdz 11. augustam.

SOK pieņemtie noteikumi neitrālajiem sportistiem (angļu valodā)

Dokumenti

Neitralitātes noteikumi

Lejuplādēt

1.3 MB

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti