Krievijas un Baltkrievijas atlēti nepiedalīsies Parīzes olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā

Krievijas un Baltkrievijas sportistiem liegta dalība 2024. gada Parīzes olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, otrdien paziņoja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

SOK decembra sākumā, neņemot vērā Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā, atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.  

Agresorvalstu sportistiem liegs dalību Parīzes olimpisko spēļu atklāšanas parādē
00:00 / 01:29
Lejuplādēt

SOK priekšnosacījumi šādiem sportistiem ir tādi paši kā martā publicētajām rekomendācijām starptautiskajām sporta veidu federācijām un sacensību rīkotājiem. Tajās teikts, ka sportisti sacensībās var piedalīties tikai kā individuāli pārstāvji, nevis kā komandu dalībnieki.

"Neitrālie atlēti nepiedalīsies atklāšanas ceremonijas delegāciju un komandu parādē, jo viņi ir individuālie sportisti, tomēr viņiem arī tiks nodrošināta iespēja, kā piedzīvot šo notikumu," paziņojumā citēts SOK direktors saziņai ar nacionālajām olimpiskajām komitejām Džeimss Makleods.

Tāpat Makleods norādīja, ka lēmums par agresorvalstu sportistu piedalīšanos olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā vēl tiks pieņemts vēlāk.

Viņš atklāja, ka šobrīd Parīzes olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 12 krievi un septiņi baltkrievi, taču viņu iespējamo dalību sacensībās vēl izvērtēs SOK.

2024. gada Parīzes olimpiskās spēles norisināsies no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti