Kamaniņu braucēja Zirne ātri atlabst pēc operācijas, atrod laiku arī savai modes līnijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pavasara ievadā kamaniņu braucējai Ullai Zirnei veica pleca operāciju, taču pašlaik sportiste jau spēj pilnvērtīgi trenēties. Sarunā ar LSM.lv viņa atklāja, ka ir vēl atsevišķi vingrinājumi, kurus nevar veikt, taču sajūtas plecā ir daudz labākas nekā iepriekš. Tāpat vasarā Zirnei atliek vairāk laika savai sirdslietai - modei.

Kamēr vasara vēl pat nav pusē, kamaniņu braucēji par spīti karstumam turpina gatavoties gaidāmajai sezonai. Karstums gan nav šķērslis Zirnei, kam šādi laikapstākļi iet pie sirds. "Man tieši patīk, esmu karstummīlis," sacīja sportiste.

Kamaniņu sportisti bija vieni no retajiem, kuru plānus praktiski neietekmēja Covid-19 izplatība. Pirms pastiprinātās drošības ierobežojumiem tika noslēgta sezona, kam sekoja pelnīta atpūtas pauze. Savukārt pilnvērtīgiem treniņiem atsākoties, ierobežojumi jau bija mīkstināti.

Treniņi notiek jau kopš maija, taču jūnija vidū bija pirmā treniņnometne ārpus Siguldas, pastāstīja Zirne. "Bija kvalitatīvi treniņi, vides maiņa nāca par labu," par nometni netālu no Dobeles sacīja sportiste. Vasaras gaitā kamaniņu braucējiem paredzēti vēl divi šādi izbraukumi - jūlijā uz Ventspili, bet augustā atkal uz Dobeli. Tāpat sportisti regulāri turpinās trenēties Siguldā.

Pēc sezonas beigām Zirne kopā ar Latvijas Olimpiskās vienības speciālistiem lēma par pleca operācijas veikšanu. "Pleca iekaisums jau pēdējos divus trīs gadus traucēja pilnvērtīgi trenēties," paskaidroja Zirne. Sportiste neslēpa, ka operācija un rehabilitācija norit veiksmīgi. "Ir kaut kādi ierobežojumi vēl, bet patiesībā iet ļoti labi," sacīja 24 gadus vecā olimpiete, piebilstot, ka 80% vingrinājumu viņa jau spēj izpildīt. Papildus Zirne veic vingrinājumus pleca nostiprināšanai.

"Jau nākamajā dienā pēc operācijas teicu, ka ir labāk nekā iepriekš."

Lai gan šobrīd var tikai spekulēt, kādu iespaidu operācija sportistei atstās uz nākamo sezonu, taču Zirne jau tagad ir pārliecināta, ka sliktāk noteikti nebūs. "Vienkārši jāstrādā un jādarbojas ar domu, ka būs labāk," teica Zirne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hey, I just joined the " Luge athletes with shoulder surgeries" club. As it is a quite popular injury in this sport. ••• Whatever I do, I want to do my best and go all in. And if something is holding me back, I get rid of it. This shoulder was holding me back for more than 2 years. And the pain I felt almost every day, did not let me go 100% in trainings. During hard training weeks I often couldn’t even sleep at night because of this pain. So right now I am super happy that together with doctors we decided to do surgery and finally fix this injury. I really hope that rehab will go great and I will be able to train soon. So I can come back stronger! #roadtobeijing2022 Stay healthy, stay happy, my dear friends! ❤️

A post shared by Ulla Zirne (@ulla_zirne) on Mar 21, 2020 at 6:37am PDT

Nākamajā sezonā Eiropas čempionāts kamaniņu sportā notiks tieši Siguldā, kur Latvijas sportisti savu skatītāju priekšā centīsies cīnīties par medaļām. Par iespēju startēt, skanot savu līdzjutēju atbalstam, priecīga ir Latvijas kamaniņu brucēja. "Tad, kad tu redzi cilvēkus sanākam un jūtam līdzi, ir liels prieks," sacīja Zirne.

Siguldas ledus rene var būt pietiekami izaicinoša sportistiem, tomēr mājas trases priekšrocība var palīdzēt Latvijas atlētiem. "[Siguldas trasi] var uztaisīt tā, ka tā ir ļoti grūta trase un ārzemniekiem ir grūtības tikt lejā, bet mēs tomēr esam braukuši dažādos apstākļos, kas ir bonuss," paskaidroja Zirne. Tomēr viņa norādīja, ka šī nav pati pateicīgāka trase divu olimpisko spēļu dalībniecei. "Ir savi plusi un mīnusi," viņa piebilda.

Ulla Zirne
Ulla Zirne

Olimpiskās spēles arvien tuvojas, taču šobrīd prognozēt neko nav iespējams. Kamaniņu sportā tehnika attīstās ļoti strauji, tāpēc arī Latvijas komanda turpina aktīvi strādāt ar savu inventāru.

Iepriekš Zirne olimpiskajās spēlēs Sočos 2014. gadā ieņēma 18. vietu, savukārt Phjončhanā viņa noslēdza labāko duci. Pekinā 2022. gada spēlēs Zirne vēlas sasniegt vēl augstākus rezultātus.

"Mērķis noteikti ir olimpiskais sešinieks un vēl augstāk," ambīcijas neslēpa Zirne.

Tāpat sportiste piebilda, ka ambīcijas turpina augt un ikvienam sportistam vienmēr gribas sasniegt vēl vairāk. "Olimpiskās spēles ir svarīgākās sacensības, un tur es sevi gribu pierādīt visvairāk," teica sportiste.

Sports un mode

Lai gan ziemas laikā Ulla ir profesionāla kamaniņu sportiste, tas viņai netraucē vasarā vadīt savu apģērba līniju "Ullalaaa Clothing", ko sportiste radīja 2015. gadā. "Man vienmēr patika viss, kas saistīts ar modi un gribējās savu zīmolu, bet ko es tur izdomāšu, jo viss jau ir," teica Zirne. Tomēr kādā vakarā viņa nonāca līdz sauklim "Ullalaaa", kas sevī ietver arī sportistes vārdu. "Spēlējoties ar šo vārdu, izdomāju, ka varētu sākt ar ko vienkāršu - krekliem. Tomēr beigās izrādās, ka, protams, tas nav tik vienkārši," smējās Zirne. Viņa arī norādīja, ka mērķis bija radīt kvalitatīvu ideālo kreklu, kuru var nēsāt visu laiku.

"Domāju, ka varētu iet mācīties šo visu kādā skolā, bet tad sapratu, ka varu to mācīties vienkārši darot," par apģērba līnijas veidošanu teica Zirne.

Atšķirībā no vairuma apģērbu dizaineriem "Ullalaaa Clothing" savus kreklus šuj paši, nevis pasūta jau gatavus. "Tiek piemeklēti speciāli audumi, viss tiek no nulles šūts Latvijā," norādīja Zirne. Ulla arī paskaidroja, ka tas ļauj radīt kvalitatīvu produktu, kādu viņa vēlas.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BAD HABITS #ullalaaa_clothing

A post shared by ullalaaa CLOTHING (@ullalaaa_clothing) on May 30, 2020 at 7:17am PDT

Zirne arī norādīja, ka interesenti kreklus var iegādāties, rakstot "Ullalaaa Clothing" sociālo mediju lapās, vai sazinoties ar sportisti personīgi. "Pati personīgi ar katru cilvēku sazinos, brīžiem arī piegādāju kreklus uz mājām."

Uz jautājumu, vai nav grūti apvienot profesionālo sportu ar savas apģērba līnijas izstrādi, Zirne atbildēja vienkārši:

"Jo tu vairāk dari, jo tu vairāk vari izdarīt."

Tāpat viņa neslēpa, ka mode ir viņas sirdslieta, tāpēc tas brīžiem pat palīdz ikdienā. "Jebkas, kas sagādā prieku, ir jādara," piebilda Zirne, paskaidrojot, ka tas viņai palīdz arī sportā.

"Tas ir hobijs, kas kādā brīdī var pārvērsties par biznesu, kad sports vairs nebūs prioritāte," norādīja Zirne. Tomēr līdz tam vēl būs kāds brīdis jāpagaida.

Ikdienu Zirne sāk laicīgi, jo sportistei patīk celties agri no rīta. "Dienu parasti sāku laikaposmā no pieciem līdz sešiem," sacīja sportiste. Viņa arī atklāja, ka iespēju robežās ceļas līdz ar saullēktu. "Tas [saullēkts] man šķiet maģiskākais brīdis dienā, un, ja man ir iespēja, es to vienmēr gribēšu redzēt," sacīja Ulla.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ulla Zirne (@ulla_zirne) on Jun 15, 2020 at 10:02am PDT

No rīta ir iespējams pāris stundas veltīt sev, sakopot domas, uzskata Zirne. Viņa arī norādīja, ka vēlāk ikdienas steigā tam var nepietikt laika. "Es staipos, veicu elpošanas vingrinājumus un padaru kaut kādas mājas lietas," savu rītu aprakstīja 24 gadus vecā sportiste.

"Ja man ir iespēja Siguldā vai arī, ja ir dabas tuvums, tad es meklēšu iespēju no rīta, kur ielīst nopeldēties," sacīja Zirne. Viņa arī norādīja, ka alternatīva var būt auksta duša no rīta, tomēr Ulla priekšroku dod peldei. Lai gan sākumā tas var šķist grūti, sportiste norādīja, ka pie tā pierod. "Kad to sāc, pie tā pierodi un izveidojas tāda kā atkarība," teica sportiste. Viņa arī skaidroja, ka pēc šāda agra rīta un peldes vai dušas ir daudz enerģijas, tāpēc Zirne to iesaka arī citiem. "Iesaku cilvēkiem celties agrāk. Ja pārvar pirmās piecas, desmit minūtes, kad liekas, ka viss ir slikti, tad pēc tam ir labi. Dienas ir garākas un pilnvērtīgākas," apgalvoja Zirne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti