Rīgas «Dinamo» piecu vārtu zaudējumā paliek tukšā Maskavā pret CSKA

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

Rīgas "Dinamo" otrdien izbraukumā ar 0:5 piekāpās Maskavas CSKA vienībai un cieta jaunajā sezonā pirmo zaudējumu pamatlaikā Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), liecina rīkotāju informācija. Pirmoreiz "Dinamo" uzbrukums arī palika bez gūtiem vārtiem.

"Dinamo" pret agresīvajiem un ātrajiem pretiniekiem spēja puslīdz līdzvērtīgi turēties pirmajā trešdaļā, ko zaudēja ar vienu vārtu deficītu. Taču otrajā periodā CSKA pārākums izpaudās arvien skaidrāk un pēdējā pārtraukumā laukuma saimniekiem jau bija 3:0 pārsvars.

KHL iepriekšējās regulārās sezonas uzvarētāji CSKA rezultātu atklāja 7.minūtē, kad izspēlēja ripu zonas vidū netraucētam metienam Janam Muršakam. "Dinamo" līdz pārtraukumam divreiz spēlēja skaitliskā vairākumā, taču lielas briesmas Staņislava Gaļimova vārtiem neradīja.

Vairākas labas iespējas "Dinamo" izveidoja otrās trešdaļas sākumā, tomēr uzbrukumu noslēgumā precizitātes pietrūka. Drīz vien pēc kļūdas spēlētāju skaitliskajā sastāvā "Dinamo" palika mazākumā un ielaida otros vārtus, kad Jakuba Sedlāčeka cietokšņa priekšā nesavaldīja Džefu Pletu. Trešdaļas vidū individuāli meistarīgi nospēlēja Miks Indrašis un tika līdz vārtiem, bet pietrūka metiena. Turpretim CSKA tūlīt devās prettriecienā un Bogdans Kiseļevičs cīņā vārtu priekšā dabūja ripu pāri līnijai.

CSKA agresivitāte neatstāja viesiem daudz iespēju uzbrukumu izspēlē, bet spēka cīņā pārspēt laukuma saimniekus neizdevās. "Dinamo" arvien vairāk cīnījās aizsardzībā, lai noturētu aktīvos pretinieku uzbrucējus. Aizsardzībā viesi iekrita pēdējā perioda sākumā, kad ātrā uzbrukumā no vārtu priekšas trāpīja Aleksandrs Kutuzovs, un jautājums par uzvarētāju bija atrisināts. Piekto ripu Sedlāčeka vārtos vēl līdz pēdējā perioda vidum no tuvas distances iemeta Dmitrijs Kugriševs un CSKA turpināja aktīvi uzbrukt, neatstājot pretiniekiem cerības gūt goda vārtus.

Līdz šim trijās spēlēs vienīgo neveiksmi Rīgas "Dinamo" cieta mājās, papildlaikā piekāpjoties Čerepovecas "Severstaļ" (2:3).

Nākamo spēli izbraukuma sērijā Rīgas "Dinamo" aizvadīs ceturtdien Horvātijā, kur tiksies ar Zagrebas "Medveščak". Maskavā rīdzinieki ieradās no Minskas, kur izbraukumu sāka ar uzvaru 4:0 pār vietējo "Dinamo".