Rīgas «Dinamo» ielaiž vienus vārtus un zaudē regulārās sezonas izskaņā

Rīgas "Dinamo" ielaida vienīgos vārtus jau otrajā minūtē un cīņā pret Doņeckas "Donbass" otrdien cieta zaudējumu ar 0:1 Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas pēdējā spēlē. Abas komandas nedēļas nogalē turpinās cīņu jau izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Zaudējums liedza "Dinamo" iegūt sava laukuma priekšrocības izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā. "Dinamo" bija nepieciešama uzvara pamatlaikā, lai izslēgšanas pārī pret aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Ukrainas klubu Rietumu konferences ceturtdaļfinālā iegūtu sava laukuma priekšrocības.

Vēl gan nav zināms, kur Doņeckas komanda aizvadīs mājas spēles, jo KHL vadība nav pieņēmusi lēmumu, vai Ukrainas un Krievijas konflikta radītās nestabilitātes dēļ "Donbass" varēs spēlēt savu līdzjutēju priekšā. Pirmās spēles paredzētas piektdien un sestdien.

Vadībā "Donbass" izvirzījās pēc Sanda Ozoliņa pārkāpuma, kad piešķirto soda metienu pārliecinoši realizēja Aleksandrs Torjaņiks. Abas komandas piesardzīgi darbojās aizsardzībā, tomēr Doņeckas komandai iespēju divkāršot pārsvaru bija nedaudz vairāk kā mājiniekiem panākt izlīdzinājumu.

Laukuma saimnieki uzbrukumā sasparojās otrā perioda vidū, taču izlīdzinājumu neizdevās panākt ne enerģiski pretinieka zonā spēlējušajam aizsargam Metam Robinsonam, ne Laurim Dārziņam, kam nedaudz pietrūka, lai vienatnē apspēlētu pretinieku aizsardzību. Tāpat kā pirmajā periodā "Dinamo" nesekmējās spēle skaitliskā vairākumā, kad bija maz draudu Maikla Leitona sargātajiem vārtiem. No pieciem pretinieku noraidījumiem divās trešdaļās nevienu neizdevās realizēt.

Visi "Dinamo" centieni panākt neizšķirtu pēdējā trešdaļā iestrēga pretinieku ciešajā aizsardzībā. "Donbass" liedza mest no labām pozīcijām un neļāva pretiniekiem ilgstoši uzbrukt un kontrolēt ripu. Arī skaitliskais vairākums nepalīdzēja tikt pie pirmā vārtu guvuma.

Doņeckas klubu, kas pirmo reizi nodrošināja dalību Gagarina kausa izcīņas izslēgšanas turnīrā, Rīgas "Dinamo" laukuma saimnieku lomā uzņems 10. un 11.martā. Lai iekļūtu konferences pusfinālā, komandai sērijā jāizcīna četras uzvaras. Ja sērijā nepietiks ar pirmajām četrām spēlēm, nākamās cīņas sērijā paredzētas 13., 15. un 17.martā.

Sešās KHL sezonās "Dinamo" piekto reizi izslēgšanas spēlēs pretendēs uz Gagarina kausu. Latvijas klubam līdz šim nav izdevies tikt tālāk par konferences pusfinālu.